Samsung Galaxy J2 Format Atma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy J2 Nasıl Format Atılır?

Bazı nedenlerden dolayı Samsung Galaxy J2 model telefonunuza format atmak isteyebilirsiniz. Eğer format atmaya karar verdiyseniz bunu yapmanın iki yolu var. Bunlardan birisi menü üzerinden fabrika ayarlarına döndürerek format atmak diğeri ise tuş kombinasyonu kullanarak format atmak.

Samsung Galaxy J2 Telefona Format Atmadan Önce

ÇOK ÖNEMLİ: Her formattan önce yapmanız gerekenler;

1) Verilerinizi yedekleyin (rehber, galeri, mesaj v.b.).

2) Şarjınız en az %25 – %30 civarında olsun

3) Format işlemi sırasında asla müdahale etmeyin.

Samsung Galaxy J2 Menüden Format Atma

Samsung Galaxy J2 Fabrika Ayarlarına Döndürme

Menü üzerinden format atmak için öncelikle “Ayarlar > Kişisel > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > Cihazı sıfırla > Tümünü sil” yolunu izleyin. Böylece telefonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi yani format işlemi süresince telefona hiçbir şekilde müdahale yapmayın. Aksi taktirde Samsung Galaxy J2 telefonunuz bir daha açılmayabilir.

Samsung Galaxy J2 Tuş İle Format Atma (Recovery Mode)

Samsung Galaxy J2 Donanımdan Format Atma (Kurtarma Modu)

ÇOK ÇOK ÖNEMLİ!!!!! SAMSUNG’UN SON YILLARDA ÇIKAN MODELLERİNDE DONANIMDAN (TUŞLARI KULLANARAK) FORMAT ATTIKTAN SONRA KURULUM YAPARKEN EN SON KURULU OLAN GMAİL HESAP BİLGİLERİNİ İSTEMEKTEDİR. BAZEN BU BİLGİLERİ DOĞRU BİLE GİRSENİZ KABUL ETMİYOR VE TELEFONU TEKNİK SERVİSE GÖNDERMEK ZORUNDA KALIYORSUNUZ. BU NEDENLE YA TELEFONDA KURULU OLAN GMAİL HESABINI KALDIRDIKTAN SONRA FORMAT ATIN YADA BU YÖNTEM İLE FORMAT ATMAYIN.

Bu yöntem telefonuza erişim yapamadığınız yada telefonunuzun açılmaması gibi zamanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin desen kilidinin, mail adresinin ve şifrenin unutulduğu zamanlar gibi.

Eğer Samsung Galaxy J2 telefonunuza tuşları kullanarak format atmak istiyorsanız öncelikle telefonunuzu tamamen kapatın. Telefonunuz kapandıktan sonra “Güç” tuşuna basıp marka model bilgisi çıkar çıkmaz (yada 2’ye kadar sayın) parmağınızı güç tuşunda çekip “Ana Ekran (Home)” tuşu ve ses açma tuşunu basıp bekleyin. Samsung Galaxy J2 cihazınızın ekranında Android robotunu gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz. Eğer Android robot çıkmazsa işlemi baştan yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

(NOT: BAZI GALAXY J2 MODELLERİNDE TUŞ KOMBİNASYONU ŞU ŞEKİLDE OLABİLİR; GÜÇ TUŞU, ANA EKRAN TUŞU VE SES AÇMA TUŞUNA BASIN, EKRAN MARKA MODEL BİLGİSİ GÖRDÜĞÜNÜZDE GÜÇ TUŞUNU BIRAKIN VE DİĞER İKİ TUŞA BASMAYA DEVAM EDİN. EKRAN ANDROİD ROBOTU GÖRDÜĞÜNÜZDE TUŞLARI BIRAKIN.)

Samsung Galaxy J2 telefonunuzun artık dokunmatik devredışı kaldığı için menüler arasında gezmek için ses açma/kapama tuşlarını onay için ise güç tuşunu kullanacaksınız. Karşınıza gelen ilk ekranda bir takım seçenekler göreceksiniz. Bu seçenekler arasından “wipe data/factory reset” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşu ile onaylayın. Sonraki ekranda “Yes — delete all user data” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

Artık Samsung Galaxy J2 cihazınızda format işlemi başlamış oldu. İşlem bittikten sonra bazı hataların önüne geçmek amacıyla ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki seçeneklerden “wipe cache partition” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuna basın. Bu işlemden sonra telefona format atılmış oldu. Samsung Galaxy J2 cihazınızı artık açabilirsiniz ama bunun için yani telefonu yeniden açmak için ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki “reboot system now” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy J2 Format Atma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.