Samsung Galaxy Note 7 Ekran Görüntüsü Alma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy Note 7 Ekran Görüntüsü Alma Yöntemleri

Samsung Galaxy Note 7 model telefonda ekran görüntüsünü almak oldukça basit bir işlem. Samsung Galaxy Note 7 telefonun ekran görüntüsünü almanın 2 yolu var. Birisi tuş kombinasyonlarını kullanmak. Diğeri ise hareket sensörünü kullanmak yani diğer bir ismi ile avuç içi ekran görüntüsü almak.

Samsung Galaxy Note 7 Tuş ile Ekran Görüntüsü Alma

Öncelikle Samsung Galaxy Note 7 telefonunuzda ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı açın. Sonrasında ise “Güç” tuşu ile “Ana Ekran (Home)” tuşuna aynı anda basın ve bir süre bekleyin. Böylece Samsung Galaxy Note 7 telefonunuzda ekran görüntüsü almış olursunuz.

Zaten ekran görüntüsü alındığı zaman fotoğraf çekerken çıkan sese benzer bir ses çıkacaktır ve ana ekranın üst kısmındaki bildirim bölümünde ekran görüntüsünü aldığınızı bildiren bir bildirim göreceksiniz.

Samsung Galaxy Note 7 Hareket Sensörü ile (Avuç İçi) Ekran Görüntüsü Alma

Diğer bir seçenek ise hareketler sensörünü kullanmak. Bunun için menüden “Ayarlar>Hareketler” yolunu izleyip ilgili seçeneği aktif edin. Sonrasında ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı açın ve elinizi Samsung Galaxy Note 7 telefonunuza dikey bir şekilde yani avuç içiniz yada elinizin sırtı ekrana bakmayacak şekilde sağa yada sola doğru hareket ettirin

Sponsorlu Bağlantılar

Böylece Samsung Galaxy Note 7 telefonunuzda ekran görüntüsü almış olursunuz. Zaten ekran görüntüsü alındığı zaman fotoğraf çekerken çıkan sese benzer bir ses çıkacaktır ve ana ekranın üst kısmındaki bildirim bölümünde ekran görüntüsünü aldığınızı bildiren bir bildirim göreceksiniz.

Samsung Galaxy Note 7 Ekran Görüntüsü Nereye Kaydedilir?

Samsung Galaxy Note 7 model bir telefonda ekran görüntüsü her zaman Galeriye kaydedilir. Galeriye girdiğiniz zaman burada almış olduğunuz ekran görüntülerini görebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 7 Ekran Videosu Kaydetme

Samsung Galaxy Note 7 akıllı telefonda ekrandaki işlemlerin videosunu çekmek için ekstra bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bunun için Google Play Store’a girip “ekran video kaydedici” veya “ekran videosu çekme” şeklinde aramalar yaparak ihtiyacınıza uygun uygulamayı indirin.

Samsung Galaxy Note 7 Ekran Görüntüsü Alma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.