Samsung Galaxy Note Edge Modem (Wi-Fi Hotspot) Yapma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy Note Edge Modem Olarak Kullanma

Diğer Android akıllı telefonlarda olduğu gibi Samsung Galaxy Note Edge akıllı telefonda modem olarak kullanılabilir. Yani Samsung Galaxy Note Edge telefonunuzun internetini başka bir telefondan, tabletten yada bilgisayardan kullanılabilir. Yani telefonunuz bir modem görevi görür. Peki bu nasıl oluyor?

Samsung Galaxy Note Edge Wi-Fi Hotspot Açma / Kapatma

Bu özelliğe Wi-Fi Hotspot özelliği denir ve Samsung Galaxy Note Edge telefonunuzu bir modem gibi kullanabilmek için bu özelliği açmanız gerekir. Bunun için “Ayarlar > İnternet paylaşımı ve Mobil erişim n.. > Mobil erişim noktası > (3 noktaya dokunup) Mobil erişim noktası yapılandır” yolunu izleyin.

Böylece karşınıza güvenlik ayarlarını yapacağınız ekran gelecektir. Bu ekranda SSID bölümüne diğer cihazların göreceği adı yazın. Bir alttaki bölümde aşağı ok işaretine dokunun ve “WPA2 PSK” yazısına dokunun. Sonrasında Şifre bölümüne şifrenizi yazın ve ekranın en altındaki “Kaydet” yazısına dokunun. Böylece modemlerde olduğu gibi Samsung Galaxy Note Edge telefonumuzun wifi adını ve şifresini belirlemiş olduk. Buraya kadar olan işlemler ilk defa bu işi yapacaklar içindir.

Sonrasında Wi-Fi Hotspot özelliğini aktif etmek için “Ayarlar > İnternet paylaşımı ve Mobil erişim n.. > Mobil erişim noktası” yolunu izleyip kutucuğu aktif edin. Çıkan uyarıya Tamam Deyip onaylayın.

İşiniz bittiğinde “Ayarlar > İnternet paylaşımı ve Mobil erişim n.. > Mobil erişim noktası” yolunu izleyip kutucuğu pasif yapın.

Hepsi bu kadar…

Samsung Galaxy Note Edge Modem (Wi-Fi Hotspot) Yapma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.