Samsung Galaxy Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Ekran görüntüsünü hemen alın

Sizlere bugünkü yazımda Samsungun’un en popüler telefonu olan Galaxy serisine ait Galaxy S’de nasıl ekran görüntüsü alındığından bahsedeceğim.SAdece Galaxy S’de değil Galaxy S2’de de aynı şekide ekran görüntüsü alabilirsiniz.Hatta Samsung’un bütün Galaxy modellerinde bu şekilde ekran görüntüsü almak mümkün.

Fakat diğer marka ve model Android telefonlarda bu anlatacağım yöntemle mi ekran görüntüsü alınıyor yoksa başka bir yöntemle mi bilmiyorum.Siz yine bir deneyin belki olur 🙂

Lafı fazla uzatmaya gerek yok anlatmaya başlasam iyi olur.

Adım adım ekran görüntüsü alma

Telefonun ekranında bulunan “Home” tuşu, Home tuşunun sağındaki “Geri” tuşu ve solundaki “Ayar” tuşlarının yerini belirteyim.Biz ekran görüntüsünü almak için Home tuşu ile geri tuşunu kullanacağız.

Herhangi bir uygulamada, sayfada yada oyunda ekran görüntüsü almak istediğiniz zaman tek yapmanız gereken dokunmatik “Geri” simgesine dokunup beklemek ve ardından “Home” tuşuna basmaktır.Burada benimde ilk zamanlarda yaptığım hata şuydu; geriye basar basmaz Home tuşuna basıyor ve denk getiremiyordum.Burada bilmeniz gereken elinizi “Geri ” dokunmatik alanına dokunduğunuz zaman ne kadar beklerseniz bekleyin bir işlem yapılmadığıdır.Geri dokunmatik alanına parmağınızla dokunup 30 saniyede bekleseniz bir şey olmuyor.ama Geri dokunmatik alana dokunup hemen çekerseniz geriye gidiyor.Bu yüzden “Geri” dokunmtik alana dokunun ve parmağınızı kaldırmadan “Home” tuşuna basın.Ekranınızın görüntüsü alınacaktır ve deklanşör sesini duyacaksınız.

Görüntüsünü aldığınız ekran ise “Galeri” bölümünde “ScreenCapture” isimli klasörde yer alacaktır.Yada “Dosyalarım” kısmında “ScreenCapture” isimli klasörde bulabileceksiniz.

Kısaca şöyle desek yeterli olacaktır; Android’in Touchwiz arayüzlü versiyonunda home + açma-kapatma tuşuna aynı anda basmak yeterli, Android 4.0.0 versiyonunda home + ses açma-kapatma tuşuna aynı anda basmanız yeterli.

Galaxy S3’de Ekran Görüntüsü Alma

Galaxy S3’de ekran görüntüsünü alma biraz daha farklı.Aşağıdaki Videoda görmüş olduğunuz gibi Galaxy S3‘de ekran görüntüsü almak oldukça kolay. Elinizin kenarını soldan sağa ya da sağdan sola sürüklemeniz yeterli.

Sponsorlu Bağlantılar

AyarlardanHareket kısmına giriyorsunuz. En altta bulunan “yakalamakiçin avuç içinizi kaydırın” seçeneğini seçmek. Bunu yaptıktan sonra siz de avuç içini kaydırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Yakaladığınız ekran görüntüleri, Galeri içerisinde Screenshots adlı birklasörde depolanıyor. Bu klasör içerisinde tüm görüntülere ulaşabilirsiniz.

Not: Bu işlem sadece S3 de değil diğer modellerde de hatta markalarda da uygulanabilir. Telefon özelliği değildir, yazılım özelliğidir. Gerekli ayarlar için kontrol ettiğinizde bu seçenekleri bulamıyorsanız Android versiyonunuz muhtemelen eskidir.

Samsung Galaxy Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.