Samsung Galaxy Telefonlarda Parmak İzi Kilidini Açma/Kapatma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Galaxy Telefonlarda Parmak İzi Kilidi Koruması

Bilindiği gibi son çıkan üst seviye akıllı telefonlarda artık parmak izi kilidi seçeneği de mevcut. Böylelikle o telefonu sahibinden başka kimse açamaz. Yani nedeni güvenlik. Bunu görebileceğimiz bazı Galaxy modelleri Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy Note 5 v.b. Gördüğünüz gibi hep üst seviye modellerinde bu özellik var. Eğer sizde bu modellerden birine sahipseniz ve parmak izi kilidi ile telefonunuzu kilitlemek istiyorsanız bunu kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Parmak İzi Okuyucu Kilidi Nasıl Açılır, Nasıl Kapatılır?

Öncelikle “Ayarlar>Kilit Ekranı” yolunu izleyin. Eğer hiçbir kilit ekranı belirlememişseniz karşınıza çıkan pencerede tek bir seçenek olacak, o da “Kilit ekranı” seçeneği. Bu seçeneğe de dokunun. Sonrasında karşınıza 5-6 adet seçenek çıkacaktır. Bunlar kaydırma kilidi, model kilidi, parmak izi, PIN, parola gibi. Bunlardan parmak izi kilidi bölümüne girin. Karşınıza çıkan pencerede “OK” tuşuna dokunun.

galaxy parmak izi kilidi ayarlama

Daha sonra sizden parmağınızı noktalı alana dokundurup aşağı doğru çekmenizi isteyecek. Ama bunu tam 8 defa yapmanızı isteyecek. Doğru bir şekilde bu işlemi yaptıktan sonra sizden bir de ikinci bir güvenlik için şifre isteyecektir. Eğer parmak izi kilidinde bir sorun olursa bu şifre ile telefonu açabileceksiniz. Artık parmak izi kilidini oluşturulmuş oldu. Bundan sonra telefonunuzu parmak iziniz ile açacaksınız. Parmak izi kilidini kapatmak için ise yine aynı yolu izleyerek pasif edebilirsiniz.

Samsung Galaxy Telefonlarda Parmak İzi Kilidini Açma/Kapatma
2.9 (58.64%) 44 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.