Sanal Ticarete Olan Güven Artmaya Devam Ediyor

0
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet ve Alışveriş

İnternetin günlük yaşamdaki yerini anlatmaya gerek yok. Çünkü internet her geçen gün yerini dahada sağlamlaştıracak özelliklere sahip oluyor. Örneğin internetten sadece veri paylaşımında bulunmak içi faydalanılmıyor. Banka işlemlerinizi internetten yapmaktan tutunda en basit günlük medya takibi bile internet üzerinden yapılır hale geldi. İnternet üzerinden alışveriş yapmada bu işemlerden biri.

İnternetten alışverişe ilk başlarda fazla iyimser gözle bakılmıyordu. Bunun temel nedeninin güvenlik olduğunu söyleyebiliriz. Bu tereddütlerin en başta gelen nedenleri arasında alışveriş işlemlerinde sadece banka kartlarının kullanılabilmesiydi. Her geçen gün yayılan hesap çalma yada şifre çalma gibi haberler bu endişeleri dahada arttırıyor,alışverişini internetten yapmak isteyenleri daha temkinli davranmaya itiyordu.

Doğrusu kullanıcıların endişelerini azaltacak adımlar hızla atılmaya başlayınca sanal ortamda alışverişte bir anda artış gösterdi. Hemde öyle bir artışki son dönemlerde bu artış devam etmekte. Nede olsa kimse banka bilgilerinin çalınma riskinin minimum seviyelerde olduğunu biliyor. Bahsettiğimiz konuyu destekleyecek verileri Bankalar arası kart merkezi (BKM) araştırma sonuçlarından alınmıştır. Bunu bilmek istersiniz diye düşündüm.

Sanal Ticarete Olan Güven Artmaya Devam Ediyor
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.