Sony Xperia E4g Format Atma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Sony Xperia E4g Nasıl Format Atılır?

Bazı nedenlerden dolayı Sony Xperia E4g model telefonunuza format atmak isteyebilirsiniz. Eğer format atmaya karar verdiyseniz bunu yapmanın 3 yolu var. Bunlardan birisi menü üzerinden fabrika ayarlarına döndürerek format atmak diğeri tuş kombinasyonu kullanarak format atmak bir diğeri ise program ile format atmak.

Sony Xperia E4g Telefona Format Atmadan Önce

ÇOK ÖNEMLİ: Her formattan önce yapmanız gerekenler;

1) Verilerinizi yedekleyin (rehber, galeri, mesaj v.b.).

2) Şarjınız en az %25 – %30 civarında olsun

3) Format işlemi sırasında asla müdahale etmeyin.

Sony Xperia E4g Menüden Format Atma

Sony Xperia E4g Fabrika Ayarlarına Döndürme

Menü üzerinden format atmak için öncelikle “Ayarlar > Kişisel > Yedekle ve sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefonu sıfırla > Her şeyi sil” yolunu izleyin. Böylece telefonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi yani format işlemi süresince telefona hiçbir şekilde müdahale yapmayın. Aksi taktirde Sony Xperia E4g telefonunuz bir daha açılmayabilir.

ÖNEMLİ: “Fabrika verilerine sıfırla” EKRANINDA “Dahili depolamayı sil” YAZISININ KARŞISINDAKİ KUTUCUĞU İŞARETLEYEREK DEVAM EDERSENİZ TELEFONUNUZDAKİ MÜZİK, RESİM GİBİ VERİLERDE SİLİNECEKTİR.

Sony Xperia E4g Tuş İle Format Atma (Recovery Mode)

Sony Xperia E4g Donanımdan Format Atma (Kurtarma Modu)

Bu yöntem telefonuza erişim yapamadığınız yada telefonunuzun açılmaması gibi zamanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin desen kilidinin, mail adresinin ve şifrenin unutulduğu zamanlar gibi.

Eğer Sony Xperia E4g telefonunuza tuşları kullanarak format atmak istiyorsanız öncelikle telefonunuzu tamamen kapatın. Telefonunuz kapandıktan sonra “Güç” tuşu ve ses kısma tuşunu kullanmanız gerekiyor. Bu 2 tuşa aynı anda basın ve ekranda Android robotu görene kadar basmaya devam edin. Android robotu gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz.

Sony Xperia E4g telefonunuzun artık dokunmatik devredışı kaldığı için menüler arasında gezmek için ses açma/kapama tuşlarını onay için ise güç tuşunu kullanacaksınız. Karşınızdaki ekranda ses kısma tuşu ile “Factory Reset” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuna basıp yeni ekran gelene kadar bekleyin. Yeni ekranda parmağınızı güç tuşunda çekmeden ses kısma tuşu ile ekrandaki “Yes” seçeneği üzerine gelin ve parmağınızı güç tuşundan çekin.

Artık Sony Xperia E4g telefonunuz format işlemine başlayacaktır. Asla müdahale etmeyin ve işlemin bitmesini bekleyin.

Sony Xperia E4g Program İle Format Atma

Bu yöntem telefonunuza erişim yapamadığınız yada telefonunuzun açılmaması gibi zamanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin desen kilidinin, mail adresinin ve şifrenin unutulduğu zamanlar gibi.

Bu işlemden önce bilgisayarınıza Xperia Companion isimli programı kurmanız gerekiyor. Bu program, format atmanın yanı sıra yedekleme ve güncelleme işlemleri içinde kullanılmaktadır.

Xperia Companion Programını İndirmek İçin Tıklayın.

Diğer yandan bu işlemden önce telefonunuzun şarjı en az %80 olmalıdır. Bu işlemi nasıl yapacağınızı aşağıda adım adım belirteceğiz. Adımları aynen uygulayın.

1 – Programı indirdikten sonra programı bilgisayarınıza kurun açın. Karşınıza çıkan ekranda “Software repair” butonuna tıklayın.

2 – Sonraki ekran telefon simgesine tıklayın. Şu ana kadar kesinlikle Sony Xperia E4g telefonu bilgisayara bağlamayın.

3 – Sonraki ekranda “Next” butonuna tıklayın. (Bu ekran Sony Xperia E4g telefonunuzun şarjının en az %80 olduğunu gösteren uyarı ekranıdır)

4 – Sonraki ekranda “Next” butonuna tıklayın. (Bu ekran Google hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bilmeniz gerektiğini belirten uyarı ekranıdır.)

5 – Sonraki ekranda size yapmanız gereken işlemler belirtiliyor. Bunlar şöyle;

A) Make sure your device is disconnected from computer. (Telefonun bilgisayara bağlı olmadığından emin olun.)

B) Turn off your device and wait 5 seconds. (Cihazı kapatın ve 5 saniye bekleyin.)

C) Press and hold the volume down key on your device. (Cihazınızın ses kısma tuşuna basılı tutun.)

D) Connect the device to the computer while still holding the key. (Ses Kısma tuşuna basılı iken telefonu bilgisayara bağlayınız.)

E) Wait until the application automatically proceeds to the next steps. (Program bir sonraki adıma geçene kadar bekleyiniz.)

6 – Eğer yukarında istenen işlemleri eksiksiz yaptıysanız bir sonraki ekran gelecektir. Bu ekranda “I understand that my personal content will be lost (Kişisel içeriğimi kaybedeceğimi anlıyorum)” kutucuğunu işaretleyip “Next” butonuna tıklayın. Eğer sorun olursa işlemleri baştan tekrar yapın. USB kablosunun da sorunsuz olduğundan emin olun.

Sponsorlu Bağlantılar

7 – Bir sonraki ekranda hiç bir şey yapmadan “Next” butonuna tıklayın.

8 – Artık Sony Xperia E4g telefonunuz için format işlemi başlamış oldu. Bu noktadan sonra işlem bitene kadar kesinlikle hiç bir şeye müdahale etmeyin. Aksi taktirde Sony Xperia E4g telefonunuz hiç açılmayabilir.

9 – İşlem bittiğinde yeni bir ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranda “Done” butonuna tıklayın. Sony Xperia E4g telefonunuzu USB kablodan çıkartın ve telefonunuzu açın.

Bu kadar…

Sony Xperia E4g Format Atma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.