Süper Hızlı Sabit Diskler Geliyor!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Sabit Disklerde Süper Hız

Bilgisayar kullananlar bilir. Bilgisayarların en önemli donanımsal bileşenlerinden biri sabit disklerdir. Bilgisayarlarda işlenecek her türlü veri sabitdisklerde depolanır. Verilerden kasıt resim dosyaları,film dosyaları,oyun dosyaları  ve müzik dosyalarıdır. Gerçi bu sayılanlar dışındada sayılmayan çok önemli dosyalar da bu sınıfa girer ancak asıl konumuza dönelim.

Harddiskler yada türkçesiyle sabit diskler mekanik olarak çalışır. Veriler elektrik akımı ile  oluşturulan elektromanyetizma yöntemiyle kaydedilmekte. Bu durumun ve mekanik hareketlerin yavaşlamanın temel nedenleri olduğunu düşünen bazı bilim adamları mekanikte değilde veri kayıt yöntemlerinde bazı değişiklikler yapma yolunu denediler.

Denemeler gayet başarılı sonuçlar verdi ve sonuçta şu anki sabit disklerden yüzlerce kat daha hızlı bir yöntem bulduklarını açıkladılar. Yöntemde verilerin elektromanyetik yöntemlerle kaydı yerine çok güçlü bir lazer ışığıyla verilerin demir depolama birimleri üzerine kayıt edilmesiyle gerçekleştiriliyor.

Süper Hızlı Sabit Diskler Geliyor!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.