Symbian ve Android Cep Telefonları için Sanal Klavye – Swype ve Türkçe Dil Desteği

0
Sponsorlu Bağlantılar

Swype Nedir?

Swype klavye olarak cep telefonu kullanıcılarının hizmetine sunulan bu uygulama ile cep telefonlarında çok hızlı bir şekilde yazı yazılabiliyor. Eski cep telefonlarındaki T9 hızlı yazma özelliğinin çok daha gelişmiş versiyonu diyebiliriz. yazılacak kelimeyi otomatik olarak bulup yazının hızlı yazılmasında büyük yardımı oluyor. Nokia N8, C7 gibi symbian işletim sistemli telefonlarda kullanabileceğiniz bu sanal klavye çok işinize yarayacak.

Akıllı Telefon ve Tabletler İçin Swype Sanal Klavye

Yeni bir güncellemesi yayınlanan Swype isimli sanal klavyenin Android, iOS ve Symbian sürümleri mevcut. Dakikada ortalama 40 kelime yazabilen bu klavye dünya çapınca popüler bir uygulama. S60 ve Symbian^3 desteği bulunmakta. Desteklediği diller ise epey var.

Symbian platformunun yanı sıra Android platformu içinde yayınlan ve hatta bazı üst düzey modellerde ön yüklü gelen bu uygulama ile yazma işleriniz oldukça kolaylaşacak. Parmağınızı kaydırarak yazmak oldukça keyifli. Ama kaydırarak yazdıktan sonra çıkan kelimeyi kontrol edin. %99 yazmak istediğiniz kelime çıkıyor ama nadiren de olsa benzer kelimelerden istemediğiniz kelime çıkabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu klavyenin kaydırma özelliği özellikle mesajlaşmayı seven kullanıcıların seveceği bir klavye uygulaması. Çünkü bu şekilde kısa sürede daha çok kelime yazabiliyorsunuz. Diğer yandan eğer akıllı telefon ya da tabletinizin varsayılan klavyesinden memnun değilseniz yine bu klavyeyi deneyebilirsiniz. Çünkü illa kaydırarak yazacaksınız diye bir şey yok.

Uygulamayı mobil cihazınıza kurduktan sonra Ayarlar>Dil ve Klavye yolunu izleyerek Swype klavyeyi seçin.

Symbian için Swype Uygulaması kaldırılmıştır.

Android için Swype indir

Symbian ve Android Cep Telefonları için Sanal Klavye – Swype ve Türkçe Dil Desteği
4 (80%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.