Symbian ve Android Cep Telefonları için Sanal Klavye – Swype ve Türkçe Dil Desteği

0
Sponsorlu Bağlantılar

Swype Nedir?

Swype klavye olarak cep telefonu kullanıcılarının hizmetine sunulan bu uygulama ile cep telefonlarında çok hızlı bir şekilde yazı yazılabiliyor. Eski cep telefonlarındaki T9 hızlı yazma özelliğinin çok daha gelişmiş versiyonu diyebiliriz. yazılacak kelimeyi otomatik olarak bulup yazının hızlı yazılmasında büyük yardımı oluyor. Nokia N8, C7 gibi symbian işletim sistemli telefonlarda kullanabileceğiniz bu sanal klavye çok işinize yarayacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Symbian için Swype sanal Klavye

Android, iOS ve Symbian için özel sürümleri bulunan Swype için yeni bir güncelleme yayınlandı. Ortalama bir hızla dakikada 40’ın üzerinde kelime yazılabileceği gibi önemli bir iddiaya sahip olan Swype, tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaşmış durumda. Hatta birçok akıllı telefon üreticisi Swype’ı üst düzey mobil cihazlarında ön yüklü olarak sunuyor. Symbian için S60 5. Sürüm ve Symbian^3 desteği bulunan Swype, güncelleme ile sık gözlenen birçok hatayı gideriyor. Bu güncellemenin kısa bir süre içinde yayınlanacak olan sözlük kütüphanelerindeki güncelleme için bir öncü niteliğinde olduğunu belirten Swype ekibi, ek dillerin de kısa bir süre içersinde eklenmiş olacağı müjdesini veriyor.

Android için Swype Sanal Klavye

Galaxy S ile adını duyuran Swype dokunmatik klavyeli telefonlarda oldukça hızlı mesaj yazmamıza yardımcı olan bir uygulama. Ekranda parmağınızı kaydırırken program o dizilime en uygun kelimeyi yazıyor. Şimdiye kadar sadece birkaç telefonda olan Swype beta sürümüyle tüm Android telefonları için indirilebilir oldu. Diğer bir deyişle Android’in kendi standart klavyesinden memnün değilseniz, size tamamiyle yeni nesil ve standart olmayan bu muhteşem klavyeyi tanıtmak isterim. Swype, normal klavyelerden çok daha öte, eski T9 ile hızlı yazı yazma tekniğinin çok daha gelişmişi, bu yeni teknik ile Swype, bize elimizi ekrandan hiç kaldırmadan çok hızlı bir şekilde yazı yazabilmemizi sağlıyor. Henüz BETA aşamasında olan uygulama, şimdilik sadece WVGA destekleyen telefonlarda (Droid ve Nexus One) çalışmakta ve İngilizce ve İspanyolca klavyeleri desteklemekte. Ancak yakın zamanda yeni dillerin ekleneceğini ve tam sürümünün çıkacağını belirtiyor Swype. Eğer siz de bir Nexus One veya Motorola Droid’e sahipseniz, uygulamayı aşağıdaki adımları takip ederek yükleyip deneyebilirsiniz;

– Öncelikle Android Market’ten Astro File Manager aratarak dosya yöneticisini yükleyin

– Sonra aşağıdaki linkten Swype’ın beta sürümünü bilgisayarınıza indirin.

– Zip’li dosyayı açarak içindeki [mfhs]Swype-SwypeReference-WVGA854-trial-release.0.35.3959.apk dosyasını telefonunuzun SD kartına yükleyin.

– Android telefonunuzdan şu adımları takip edin; Settings (Ayarlar) > Applications (Uygulamalar) Unknown Sources (Bilinmeyen Kaynaklar)’ın yanındaki kutucuğu işaretleyin.

– İlk aşamada yüklediğimiz Astro dosya yöneticisinden, yüklediğimiz apk dosyasını kurun.

– Telefonunuzdan Settings (Ayarlar) > Language and Keyboard (Dil ve Klavye) bölümüne girin. Klavye olarak Swype’ı seçerek aktif hale getirin.

– Artık yazı yazdığınız ekranda parmağınızı basılı tutarak açılan menüden, klavyenizi Swype ile değiştirebilirsiniz.

NOT: ÜCRESİZ ÜYE OLDUKTAN SONRA UYGULAMAYI İNDİREBİLİRSİNİZ.

Symbian için Swype indir download

Android için Swype indir download

Swype Türkçe Dil Desteği indir download

Symbian ve Android Cep Telefonları için Sanal Klavye – Swype ve Türkçe Dil Desteği
4 (80%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.