Taranmış Belgeleri Düzenleme, Dökümana Çevirme – ABBYY FineReader 10

1
Sponsorlu Bağlantılar

ABBYY FineReader 10 ile Dosyalarınızı Word, Excel’e Çevirin, Boyutlarını Düzenleyin

ABBYY FineReader programı sayesinde scannerdan tarattığınız ya da pdf gibi düzenlemenize imkan sağlamayan dökümanları düzenleyebilrisiniz, bu dökümanları Microsoft Word yada Excel’ çevirebilirsiniz, büyük boyutlu pdf dökümanlarınızın boyutlarını küçültebilirsiniz ve bunun gibi birçok problemlerinizi çözebilirsiniz. Piyasanın en çok tanınan, ödüllü OCR yazılımlarından ABBYY FineReader yeni sürümü ABBYY FineReader 10 ile etki alanı artırılmış ve geliştirilmiş özellikleriyle alanının en başarılı yazılımlarından olmayı sürdürüyor.

ABBYY FineReader 10  ile taranmış bir resmi text haline sıfır hata ile dönüştürebilir ve pek çok taranmış döküman üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Program Türkçe dil desteği, el yazısı desteği, gelişmiş ve kullanışlı arayüzü, profesyonel kullanımlar için pratik özellikleriyle ön plana çıkıyor. Program en karışık belgelerden, cep telefonuyla çekilmiş fotoğraflara kadar her türlü dökümanı en kusursuz şekilde yazıya aktararak, editlemenizi ve dilediğiniz formatta saklamanızı da sağlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

ABBYY FineReader 10 Versiyonudaki Yenilikler

Daha Etkin ve Daha Yüksek Performans

ABBYY FineReader yeni sürümünde arkaplan imajlarını algılama, yüksek çözünürlüklü resimlerde işlem yapma, faks gibi okunması zor belgelerde ve dijital kamera ve cep telefonu kameralarıyla çekilmiş resimlerdeki etkinlik oranı artırılmıştır. Programın belgeleri PDF’ye aktarma hızı da %50 oranında artırılmıştır.

Daha Basit Bir Arayüz

Programın geliştirilen arayüzü minimum efor harcayarak maksimum iş yapmanızı sağlıyor. Program görselliğe ağırlık verdiği arayüzünde amacınıza en basit şekilde ulaşmanızı hedefliyor. Dökümanda işlem yapmak istediğiniz ve sizin için öne çıkan alanları belirleyerek en hızlı şekilde işlem yapabilirsiniz.

Taranmış Dosyalarınızı HTML’ye Çevirerek E-Book Oluştuma

Program bu versiyonunda belgeleri HTML formatına da dönüştürebiliyor. Programla dilerseniz bir kitabı e-book haline getirebilir ve bölümlerine ayırabilirsiniz. Esnek bir HTML formatına dönüştürdüğünüz bir belgeyi web sitesine koymak için düzenleyebilmekte mümkün.

Dökümanlarınızın Boyutlarını Küçültün

ABBYY FineReader 10 sürümünde PDF dökümanları arşiv ve paylaşım için daha küçük boyutlara getirilebiliyor. PDF formatındaki bir belgeyi görsel kalitesini kaybetmeden 10 kata kadar küçültmenizi sağlayan program bu yeni özelliğiyle belgeleri dönüştürme zahmetinden kurtulmanızı da sağlıyor. Program ABBYY ADRT özelliğiyle birden fazla sayfa üzerinde düzenleme ve formatlama yapmanıza izin verir. Özellikle Microsoft Office belgeleri gibi çok sayfalı belgelerde tek düzenlemeyle bütün sayfalarda değişiklik yapmanız mümkün. Sayfa başlıkları ve numaraları, font özellikleri, dipnotlar üzerinde yaptığınız değişiklikleri tüm sayfalarda uygulamanızı sağlayan program böylece kullanıcıları önemli bir zaman kaybından kurtarmış oluyor. Program yeni sürümüyle sadece dijital kameralarla çekilmiş görüntülerde değil cep telefonu kameralarıyla çekilmiş resimlerin yazıya dönüştürülmesinde de çok etkili kullanılabiliyor. Programla 3 boyutlu görsellerde perspektif düzeltmesi, bulanıklık giderilmesi gibi işlemlerde yapılabiliyor.

Sorunsuz Hem Resim Hemde Yazı Çeviri

ABBYY FineReader 10 dergi, gazete gibi yazı ve resimlerin bol ve karışık olduğu belgelerde bile en iyi sonucu verebiliyor. Resim üzerindeki bir yazıyı bile algılayabilen programla dilerseniz fotoğrafları ayıklamakta mümkün. Program dönüştürme aşamasında sizin istediğiniz seçeneklere göre bir belge oluşturabilir. ABBYY FineReader 10 yeni sürüm şerefine ABBYY Screenshot Reader programını da ücretsiz olarak veriyor. ABBYY Screenshot Reader ile bilgisayar ekranını yakalayarak ister resim ister yazıları kaydedebilir ve dökümanlarınızda kullanabilirsiniz.

Çalışabileceğiniz Döküman Formatları

– Microsoft Word 2007/2003/XP/2000/97/95

– Microsoft Excel 2007/2003/XP/2000/97/95

– DOCX

– XLSX

– Microsoft PowerPoint 2003/XP

– Microsoft Reader eBook(*.LIT)

– RTF, TXT, HTML, DBF, CSV

– PDF/A, PDF (sadece metin ve resimler, sadece imaj, imaj sayfa üstünde metin, imaj sayfa altında metin)

Desteklediği Tarayıcılar ve MFP araçları

ABBYY FineReader çoğu popüler tarayıcıları, çok fonksiyonlu araçları (MFP) ve All-in-One araçları destekler; bazıları:
Agfa, Avision, BenQ, Brother, Canon, Dell, Epson, Fujitsu, Genius, HP, Kodak, Lexmark, Microtek, Mustek, Plustek, Primax, Ricoh, Toshiba, UMAX, Visioneer, Xerox.

ABBYY FineReader 10 Sistem Gereksinimleri

– 1 GHz işlemcili veya üzeri PC.

– Microsoft® Windows® Vista, Microsoft® Windows® Server 2003, Windows XP, Windows 2000

– 512 MB Bellek, her eklenen işlemci için ek 512 MB bellek

– Tipik kurulum için 250 MB boş disk alanı ve 512 MB boş program çalışma alanı

– TWAIN uyumlu tarayıcı, dijital fotoğraf makinesi veya faks-modem

– STWAIN veya WIA-uyumlu tarayıcı, dijital kamera veya faks-modem (opsiyonel).

Üretici siteden indirin: ABBYY FineReader Deneme Sürümü İndir

Taranmış Belgeleri Düzenleme, Dökümana Çevirme – ABBYY FineReader 10
2.5 (50%) 4 oy
Sponsorlu Bağlantılar

1 YORUM

  1. 🙁 Bozuk çıkarıyor. Ocr taranmış dosyalar için sanırım telefonla yaptığımda çok bozuk taradı

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.