Televizyon Ortadan Kaldıracak P2P Paylaşım Geliyor!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Televizyon Ortadan Kalkacakmı?

Şimdi başlığa bakıp bu da nereden çıktı diyenler için açıklayalım. Geçtiğimiz günlerde sahiplerine ödenmeyen telif hakları nedeniyle tüm mal varlığına el konan megaupload sitesinden sonra benzer şekilde çalışan siteler üzerinde gergin bir bekleyiş ortamı oluşmuştu.

Aslında herşey megaupload.com sitesininkapanmasıyla başladı. Bunun üzerine torrent siteleri olarak bilinen dosya paylaşımı hizmeti veren bir site kendi kendini kapatma kararı almıştı. Çünkü torrent sitelerinde de benzer telif hakları ihlalleri söz konusuydu.

Megauploadın kapatılmasından sonra geçen yılın en çok kullanılan 5. torrent sitesi Btjunkie kendini kapatma kararı almıştı. Torrent sitelerinde yaşanan sıkıntılı döneme rağmen BitTorrent’in mucidi pek de rahatsız olmuyordu .Aksine üzerinde çalıştığı proje ile yeniden gündeme geliyordu.

Üzerinde çalıştığı proje gelecekte P2P paylaşımların daha fazla korunması gerektiği hatta herhangi bir merkezi altyapı olmadan sayısı binlerle ifade edilen bilgisayar üzerinden canlı video yayını yapabilme kapasitesine ulaşabilme ile ilgili. Bu sayede asıl amacın televizyonu ortadan kaldırma olduğu belirtiliyor.

Televizyon Ortadan Kaldıracak P2P Paylaşım Geliyor!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.