Torrent Siteleri Kapanıyor Mu?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazıda okuyacaklarınız:

Torrent İçin Yolun Sonu Mu?

İnternette dosya paylaşım sitelerinden yararlanmanın bir yolu da torrent adı verilen sitelerden yararlanmak. Ama bu yöntemin pek de yasal bir yöntem olduğu söylenemez. Çünkü paylaşıma açılan dosyalar arasında telif hakkı içeren müzik, film  yada oyun bulunabiliyor. Bu türden paylaşıma açılan veri dosyaları çeşitli telif hakları tarafından yasal olarak kopyalarının paylaşılması yasaklanmış durumda. Gerçi yasal korumalar ne kadar gündemde olsa da bu türden paylaşımlar tamamen engellenememekte olduğu da bir gerçek.

Geçen günlerde büyük dosya paylaşım sitelerinden megaupload.com gibi bir sitenin sırf bu nedenlerle kapatılması torrent dünyasının lider paylaşım sitelerinden olan BTJunkie’nin de gözünü korkuttu. Adı geçen site aldığı bir kararla kapanmaya karar verdi.Bu sitenin geçen yılın en çok paylaşım yapan site olduğu düşünülürse alınan kararın ne kadar ciddi bir karar olduğu anlaşılabilir.

Bu karardan sonra torrent sitelerinin geleceğinin ne olacağı konusunda çeşitli fikirler öne sürülebilir ancak söz konusu olan fikirlerin ne derecede doğru olduğu ancak ilerleyen günlerde belli olacak. Tek yapmamız gereken bekleyip görmek olacak.

Yıl 2017

Bugün en ünlü torrent servisleri kapatıldı. Yani Torrent siteleri yasal değil ve belirlendiği taktirde anında kapatılmakta.

Torrent Siteleri Kapanıyor Mu?
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.