Türkiye’de 2012 Yılında En Çok Satan Bilgisayar Markaları

0
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’de en fazla bilgisayarı kim sattı?

İşte bu sorunun cevabı ortaya çıktı.Hem dizüstü bilgisayar hemde kişisel bilgisayar olarak en fazla satış yapan markalar belli oldu.Türkiye’de en çok bilgisayarı satan markalar arasında sürprizler de yer aldı.

Bilgisayar markalarının kıyasıya rekabetini gözler önüne seren ve güvenilir araştırma şirketlerinden birisi olan GFK‘nın yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayımlayan Shiftdelte.net oldu.

Araştırmada, son 1 yıllık satışlar gün yüzüne çıkarıyor ve son derece ilginç sonuçlar mevcut. Dizüstü bilgisayar ve kişisel bilgisayarların dahil olduğu raporun 2012 dönemine ait olan verilerini ilk kez ShiftDelete.Netokurlarıyla paylaşıyoruz;

Örneğin, yerel markalardan Casper‘ın en fazla satış hacmine sahip olup liderliği elinde bulundurması, sonrasında uluslarlarası güçlü markalardanAsus ve Samsung‘un gelmesi, bir zamanların en çok satan markalarından biri olan HP‘nin bu listelerde dördüncülüğe kadar gerilemesi ve tüm dünyada rekorlar kıran Lenovo‘nun bu listede aynı başarıyı gösterememesi, bizim için sürpriz oldu.

Bir diğer şaşırtıcı sonuç da, en çok konuşulan markalardan biri olmasınaApple‘un bu listede henüz %1 pazar payına bile sahip olamaması.

Türkiye’de 2012 Yılında En Çok Satan Bilgisayar Markaları
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.