Ücretli Facebook Mesajları Dönemi Başlıyor!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Mesajlarına Para Ödenecek!

Facebook  her geçen gün biraz daha tepki toplamaya devam ediyor. İnternette paragöz olarak değerlendirilmeye başlanan Facebook neredeyse her fırsatı değerlendirip paraya çevirmek istiyor. Artık Facebook üzerinden mesaj göndereceğiniz zaman dikkatli olmanız gerekecek. Çünkü ücretli mesaj gönderme dönemi başlıyor.

Instagram’ın  ”fotoğraf kullanım haklarını” alan Facebook büyük tepki görmüştü ve şimdi de mesajlardan ücret alamaya başlayacak. Facebook, bugün itibarıyla arkadaş listesinde yer almayan kişilere gönderilen mesajlardan bir kerelik 1 dolar ücret kesintisini kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test ettiğini duyurdu.

Mevcut sistemde, arkadaş listesinde yer almayan kişilerden gelen özel mesajlar, Facebook posta kutusunun “Diğer” sekmesinde saklanıyor. Oysa pek çok kullanıcının böyle bir sekmeden haberi bile yok. Daha çokspam mesajların filtrelendiği bu klasörde yer almak yerine, doğrudan ilgili kişinin gelen kutusuna mesaj göndermek isteyenler, tek seferlik 1 dolar ödeme yaparak bu hakka sahip olabilecek.

Mesajı alan taraf için ise, gelen mesajı yine Diğer klasörüne taşımak mümkün. Böylelikle spam iletilerin önü tekrar kesilmiş olacak. Şimdilik küçük bir kullanıcı grubuyla yapılan denemelerin, ne zaman genele yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

Ücretli Facebook Mesajları Dönemi Başlıyor!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.