Ultrabook Almak İçin Nedenler

0
Sponsorlu Bağlantılar

Neden Ultrabook Almalıyım?

Ultrabook almayı düşünenler için önemli bilgileri aktarmadan önce Ultrabook’un ne demek olduğunu bilmeyenler için bir diğer yazımıza göz atamlarını ve Ultrabook’un ne olduğunu öğrenmelerini tavsiye ediyorum. Ultrabook Nedir?

Ultrabook’lar Intel’in geliştirmiş olduğu dizüstü bilgisayarların daha ince, şık ve performans yüksek dizüstü bilgisayarı modelidir.Peki neden dizüstü bilgisayarı değil de Ultrabook modelini tercih etmeliyiz? İşte bu sorunuzun cevabını veriyoruz.

Daha hafif

Ultrabook modellerinin en öne çıkan özelliklerinden birisi de hafif olmalarıdır.Yaklaşık 1,2 kg ağırlığındadırlar ve SSD’ler sayesinde de çok hızlı bir şekilde açılıyorlar.

Uzun pil ömrü

Ultrabook modellerinde karşımıza çıkan en güzel özelliklerden birisi de uzun ömürlü pilleridir. Ultrabook’lar 5 saat ile 10 saat arasında pil ömrü sunabiliyorlar.Bu da sürekli hareket halinde olanlar için bulunmaz bir nimettir.

Kolay taşınmaları

Sürekli ofiste ya da evde kullanılan bir bilgisayar için ağırlık çok sorun olmasa da bir bilgisayarı sürekli yanınızda taşıdığınızda birkaç gram bile fark edebiliyor. Ultrabook modelleri 1.2 Kg’dan (13 inç modeller için) başlayan ağırlıklarıyla taşınabilirlik konusunda iddialılar. Bu anlamda çözüm sunan Ultrabook modelleri hafiflik konusunda da çok başarılılar.

Özgün tasarım

Bu ürünlerde dikkat çeken bir konu da tasarım. Başlangıçta Apple’ın ince dizüstü bilgisayar modeli MacBook Air’e fazlasıyla benzeyen bu cihazlar, zaman içinde özgün tasarımsal öğelere sahip olmaya başladılar. Özellikle Asus, HP, Samsung ve benzeri markaların modelleri özgün tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Ultrabook Almak İçin Nedenler
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.