Ultrabook Nedir? Ultrabook Ne İşe Yarar?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

Bu Ultrabook dedikleri şey nedir bir türlü anlayamadım.Ultrabook ile laptop arasındaki farklar nedir? Ultrabook ile laptop aynı şey değil mi? Kafam iyice karıştı biraz açıklarsanız sevinirim:)

Bizim cevabımız:

Ultrabook dedikleri şey en basit tabirle dizüstü bilgisayarların daha ince, daha fazla pil ömrü sunan ve yüksek performanslı bir çeşididir.Yada daha kısa tabirle ince, güçlü ve hafif tasarıma sahip yeni dizüstü bilgisayarların ismi.

Ultrabook, ilk kez Intel firmasının oluşturmuş olduğu notebook çeşidi. Hemen kafanız karışmasın Notebook ise dizüstü bilgisayar demektir.

Intel’in oluşturmuş olduğu bu konsept çeşitli kurallara dayanmaktadır. Intel’in ikinci nesil core işlemcilerinin kullanılmasını zorunlu kıldığı ultrabooklar daha yüksek performans ve uzun süreli pil ömrü sunmaktadır.Ayrıca ultrabooklar incelik bakımından belirli standartlara oturtulmuştur.Yine ultrabooklarda olması gereken kurallardan biri de, SSD depolama birimlerinin kullanılmasıdır.

Hızlı açılma süreleri ultrabook standartları arasında yer almaktadır. Bu konsept oluşturulurken fiyatların 1000 dolar altında olması planlanırken piyasadaki birçok ultrabook bu sınırın üstüne çıkmıştır. Yine de yeni gelecek ultrabook modellerinde bu fiyat altında ürünler beklenmektedir. Ultrabooklarların, Apple firmasının Macbook Air modeline bir rakip çıkartmak için tasarlandığı söylenebilir. Intel’in Sandy Bridge işlemcileri kullanılır. Optik sürücüleri bulunmaz. Kasalarının farklı noktalarda geçmemesi gereken bir kalınlık sınırı vardır.

Ultrabook Nedir? Ultrabook Ne İşe Yarar?
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.