USB 3.0 Teknolojili Toshiba Taşınabilir Diskler

0
Sponsorlu Bağlantılar

Toshiba Stor.E Partner Disk Devri

Bilgisayar kullanıcılarının dert yandığı konulardan biride verileri bir bilgisayardan diğerine  taşıma yada verileri depolama işlemlerinde yaşanan sıkıntılardır. Bu tür işlemler için birçok çeşitli alternatifler bulunmakta.

Örneğin verilerinizi arşivlemek için cd, dvd gibi veri kayıt ortamlarını kullanabilirsiniz. Ama verileri arşivlemek için değilde başka bir ortama taşımak için cd yada dvd benzeri gibi ortamlar kullanmak pek pratik değillerdir. Bu işlem için USB’den kullanabileceğiniz flash bellekler bulunmakta ama bunlardada yeteri kadar büyük kapasitelere ulaşılamaması gibi sıkıntılar karşımıza çıkmakta . Halihazırda bu işlem için taşınabilir sabit diskler daha fazla tercih edilmekte.

Taşınabilir sabit disklerin tercih edilmesinde en büyük etkenler bu cihazların istenen kapasitelerde olması ve ekonomik olarakda oldukça cazip fiyatlardan kolayca bulunabilmesi. Taşınabilir sabit disk piyasaında yeni bir ürün kazandıracak olan Toshiba daha öncede çeşitli özelliklerde taşınabilir diskler üretiyordu. Peki ne gibi bir yenilik yapacak derseniz şöyle söyleyelim son ürününde daha hızlı veri aktarımı sağlayan USB 3.0 teknolojisi kullanmış cihaz ayrıca USB 2.0 kullanan bilgisayarlarda da kullanılabiliyor. Cihazda yüklü olarak gelen dosya yedekleme ve veri kurtarma koruma yazılımı bulunuyor. Bazı teknik özellikleri şunlar;

Teknik özellikler

  • Kapasite: 500 GB, 1.0 TB
  • Arabirim: USB 3.0 (USB 2.0 uyumlu)
  • Boyutlar (U x G x Y): 500 GB: 119 x 83 x 14 mm, 1.0 TB: 119 x 83 x 17 mm
  • Ağırlık: 500 GB: yaklaşık 160 gram, 1.0 TB: yaklaşık 195 gram
  • Güç kaynağı: USB kabloyla
USB 3.0 Teknolojili Toshiba Taşınabilir Diskler
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.