Üst Seviye Android Telefon Alacaklara Öneriler

0
Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefon Alacaklar Dikkat!

Android dünyasında işler epey bir kızışıyor. Çünkü birbirinden güçlü firmalar piyasaya yeni ürünler çıkarıyorlar. O zaman seçimimizi ne yönde yapmalıyız?

İşte bu haberimizde  bu konuya değinecek ve bazı modeller hakkında  bilgi verip, seçim yapmanızı kolaylaştırmaya çalışacağız.

1.Motorola Droid RAZR

İlk önce Motorola’nın Droid RAZR modelinin çıkış tarihi ve fiyat bilgisini verelim:

Bu ürün motorola’nın en son ürünü Verizon tarafından yapılan bilgilendirmeye göre 10 Kasım tarihinde (yani önümüzdeki hafta Perşembe günü) raflardaki yerini alıyor model. Ürünün fiyat detaylarına gelirsek;

  • Sözleşmeli: 299 dolar peşin+2 yıllık sözleşme
  • Sözleşmesiz: 649 dolar

Motorola’nın Droid RAZR’ı ile aynı zaman içinde çıkaracağı iki model daha var. Bunlardan ilki HTC’nin ‘Beats’ ses desteği ile gelecek amiral gemisi Rezound ve diğeri ise  Galaxy Nexus. Üç modelin de aynı fiyat aralığında olacağını belirtelim.

Belirttiğimiz gibi Android dünyasında sürekli yeni model ürünler çıkıyor. Öyleyse bu modellerden birini almayı düşünenler için önerilerimizi sıralayalım.

2.Samsung Galaxy Nexus

Alacağınız modelde yazılıma önem veriyorsanız alacağınız ürün  Galaxy Nexus olmalı. Model doğrudan Android 4.0 ile gelecek. Daha da önemlisi Nexus serisine yönelik geliştirilen ROM ve kernel’ler çok fazla. Yazılım sizin için o kadar önemli değilse pekala da tercihinizi diğer modellerden yana kullanabilirsiniz.

Çok önemli bir tavsiye, Galaxy Nexus çıktıktan sonra en az 2-3 hafta bekleyin ve XDA’nın sitesine girip ürünle ilgili eleştirileri okuyun. Nexus S kullanıcılarının, Samsung’un modelde yer verdiği radyo ve wi-fi modüllerinden ciddi şikayetleri vardı. Telefonun çekim kuvveti HTC’nin kullandığım 3 ayrı üst seviye modelinden de, Motorola Atrix’ten de ve dahası yine Samsung’un ürettiği Galaxy S’ten de daha zayıf.

3.HTC Rezound

Cihazda müzik çalabilmek sizin için öncelikli ise  HTC Rezound tercih edebilirsiniz. Aslına bakılırsa cihazda  ‘Beats’ desteği ‘henüz’ donanımsal bir destek değil ama sadece beraberinde gelecek olan kulaklığıyla bile harikalar yaratıyor . Cihazın bir diğer avantajı Bootloader kilidinin açık olması .

HTC’de dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta batarya tüketimi olmalı.  Desire HD kullananların çok iyi bileceği gibi yoğun kullanıcılar için ciddi sıkıntı verebilecek bir problem bu. Yinede en iyisi beklemek ve eleştirileri okuduktan sonra karar vermek.

4.Motorola RAZR

Benim için önce donanım gelir diyenlerdenseniz tavsiyemiz Motorola RAZR olur. Çünkü Motorola bu açıdan gerçekten iyi ürünler çıkarıyor. Bir de cihaz netbook aparatı ile kolayca 10-inç’lik bir netbook haline dönüşebiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Batarya performansı açısından da diğer modellerden daha önde. Bununla birlikte bataryanın değiştirilemeyecek olması da kötü bir özellik. Diğer modellerde belirttiğimiz gibi almadan beklemekte ve eleştirileri okumakta  fayda var.  Ama ben ‘çıktığı gibi alırım’ diyorsanız eğer kesinlikle tercihiniz Motorola’dan yana olmalı.

5.Samsung Galaxy Note

Son olarak  Samsung’un Galaxy Note’u var. Bu üründe yazı yazmakla sürekli meşkul olanlar için alternatifsiz bir ürün. Ekran kalitesi çok iyi ayrıca cihazın hem sentetik hem de pratik performansı zaten üst seviye.

Üst Seviye Android Telefon Alacaklara Öneriler
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.