Wi-Fi Direct İle Kablosuz Veri Transferi

1
Sponsorlu Bağlantılar

Kablosuz Veri Transferi

Wi-Fi hızında veri transferi transferi yapmak artık eskisi kadar zor değil.Taşınabilir cihazlarınızda artık veri transferilerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.Üstelik bunu herhangi bir bağlantı noktası oluşturmadan yapabileceksiniz.Wi-Fi Direct sayesinde bunu gerçekleştirecek olan kullanıcılar kablosuz veri transferini artık daha kolay bir şekilde yapabilecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Kablosuz bağlantı standartlarını belirleyen kurum olan Wi-Fi Alliance,özelliklerini ilk olarak geçtiğimiz sene açıkladığı Wi-Fi Direct standardının resmen kullanılmaya başlandığını duyurdu.

Wi-Fi Direct, kablosuz bağlantı özelliği olan iki cihazın birbiriyle doğrudan bağlanabilmesini sağlıyor. Böylece Wi-Fi vericisi olmayan yerlerde bile ikicihaz kablosuz bağlantı üzerinden 802.11n bağlantı hızında verialışverişi yapabilecek.

Wi-Fi Direct bağlantısını kullanmak için iletişime geçecek cihazlardansadece birinde bu özelliğin olması yeterli olacak.

Wi-Fi Direct İçin Yonga Setleri

Wi-Fi Direct özelliğini destekleyen yeni yonga setleri de ortaya çıktı.Atheros, Broadcom, Intel, Railink ve Realtek yeni Wi-Fi Direct standardına destek veren yonga setlerini duyurdular.

Yakın bir gelecekte Wi-Fi Direct destekli cep telefonları ve dizüstübilgisayarları piyasada görebiliriz.

Wi-Fi Direct İle Kablosuz Veri Transferi
1.6 (32%) 15 oy
Sponsorlu Bağlantılar

1 YORUM

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.