Windows 7 Geçersiz Ürün Anahtarı Sorunu

0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Ürün Anahtarının Geçersiz Olması

Eğer Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsanız ve Windows 7 ürün anahtarı sorunu yaşıyorsanız bunun birden fazla nedeni olabilir. Bu yüzden bilgisayarının durumuna göre en uygun olan çözümü veya hepsini denemek gerekiyor. Ayrıca Windows 7 ürün anahtarı etkinleştirme sorununun cevabını da burada bulacaksınız. Sonuç olarak Windows 7 yüklerken ürün anahtarınızın geçerli olmadığını belirten bir hata alırsanız, aşağıda belirtilen nedenlerden kaynaklanıyor olabilir;

1 – Ürün anahtarınızı yanlış yazma ihtimalinden dolayı ürün anahtarınızı yeniden yazın.

2 – Bilgisayarınızda yüklü olan Windows 7 ile kullandığınız ürün anahtarını eşleşmiyor olabilir. Bu nedenle Windows 7 ürün anahtarının etkinleştirmeye çalıştığınız sürüm için olup olmadığını kontrol edin.

3 – Eğer Windows 7 yükseltme sürümü için bir ürün anahtarınız varsa bunu sıfırdan Windows 7 yüklemek için kullanamazsınız. Ayrıca Windows 7 yükseltme sürümünü yükleyebilmek için bilgisayarınızda yüklü bir Windows Vista ya da Windows XP yüklü olmalı. Eğer Windows 7 yükseltme yapmadan önce yüklü olan Windows XP veya Windows Vistayı biçimlendirerek sildiyseniz öncelikle yüklü olan Windows XP veya Vista’yı tekrar yüklemeli sonra Windows 7’ye yükseltmelisiniz. Aksi taktirde Windows 7 yükseltme anahtarını kullanamazsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer Windows 7’yi perakende olarak satın aldıysanız ürün anahtarınız Windows 7 diskinin üzerindedir. Windows 7’yi online olarak veya karşıdan yükleme yöntemi ile satın aldıysanız onay e-postasını bulun.

Windows 7 etkinleştirme hatası: 0xC004F061 Hatası Ne Demek

Windows 7 işletim sistemini etkinleştirme sırasında “0xC004F061” şeklinde bir hata alıyorsanız bu Windows 7’nin yükseltme sürümüne ait bir ürün anahtarına sahipsiniz demektir. Ama hata almanızın sebebi Windows 7 yüklendiğinde Windows’un önceki sürümü bilgisayarınızda yüklü olamaması. Yani sahip olduğunuz ürün anahtarını kullanabilmek için bilgisayarınızda Windows Vista veya Windows XP yüklü olması gerekir.

Eğer Windows 7 yükseltme yapmadan önce yüklü olan Windows XP veya Windows Vistayı biçimlendirerek sildiyseniz öncelikle yüklü olan Windows XP veya Vista’yı tekrar yüklemeli sonra Windows 7’ye yükseltmelisiniz. Aksi taktirde Windows 7 yükseltme anahtarını kullanamazsınız.

Yeni Bir Windows 7 Ürün Anahtarı Alma ve Etkinleştirme

Windows’u etkinleştirmek için bir ürün anahtarına sahip olmalısınız. Eğer Windows 7 ürün anahtarınızı kaybettiyseniz kullanabileceğiniz bir ürün anahtarı içeren yeni bir kopyasını satın alabilirsiniz. Ürün anahtarı olmadan bir Windows 7 yüklediğinizde Microsoft size 30 gün süre veriyor. Yani 30 gün boyunca ürün anahtarı olmadan Windows 7 kullanabilirsiniz. Ama bu süre içinde kendinize bir ürün anahtarı edinmelisiniz. Windows 7’yi etkinleştirmenin birden fazla yolu vardır. Bunlar;

  • İnternet Üzerinden Windows 7’yi Etkinleştirmek Etkinleştirme
  • Doğrudan Bağlantı Kullanarak Windows 7’yi Etkinleştirmek Etkinleştirme
  • Modem kullanarak Windows 7’yi Etkinleştirme
  • Telefonla Windows 7’yi Etkinleştirme
Windows 7 Geçersiz Ürün Anahtarı Sorunu
5 (100%) 2 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.