Windows 7 Güncelleştirmeleri Yükleme Sorunu

0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7’de Güncelleştirmeleri Neden Yükleyemiyorum?

Windows 7 işletim sisteminde otomatik güncelleştirmelere rağmen bazı durumlarda bazı güncelleştirmeler yüklenmiyor. Bununla birlikte el ile de yüklerken sorun yaşanıyor. Bu yüzden Windows, Windows Update’e ilişkin bazı genel sorunları otomatik olarak bulup giderebilecek yerleşik bir sorun giderici sağlamaktadır.

Windows Update sorun gidericisini açmak için “Başlat > Denetim Masası” yolunu izleyin ve çıkan pencerenin arama kutusuna bölümüne sorun giderme yazın. Arama sonuçları içinden Sorun giderme bölümüne tıklayın. Sistem ve Güvenlik altında, Windows Update ile ilgili sorunları düzelt’i tıklayın.

Tüm bunların dışında eğer güncelleştirmeleriniz yüklenmezse şunları deneyin;

1 – Otomatik güncelleştirmeleriniz açık olmasına rağmen bazı güncelleştirmeler başarısız olursa, güncelleştirmeleri manuel ile yani el ile yükleyin.

2 – Eğer bilgisayarınızda antivirüs programı yada güvenlik duvarı programı varsa bunları devre dışı bıraktıktan sonra Windows Update’i çalıştırın ve güncellemeleri yapın.

3 – Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Çünkü başka bir program Windows Update’in çalışmasını engelliyor olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

4 – İnternet bağlantınızı kontrol edin. Bunun için tarayıcıdan birkaç siteye girin.

5 – Hizmet paketi veya güvenlik güncelleştirmesi gibi gereksiniminiz olan güncelleştirmeyi biliyorsanız, Microsoft web sitesini arayabilirsiniz. Güncelleştirmelerin çoğunun ayrıca güncelleştirmeyi anlatan bir bilgi bankası (KB) makalesi olur ve çoğu güncelleştirme nasıl el ile karşıdan yüklenip kurulacağı ile ilgili yönergeler içerir.

Windows hangi güncelleştirmeleri yüklüyor?

Windows Update, bilgisayarınızda çalıştırılan Windows ve diğer Microsoftyazılımlarının yapım, model ve sürümü gibi bilgisayarınızla ilgili bilgileri algılayan yazılım araçları içerir. Microsoft bu bilgileri yalnızca bilgisayarınız için gereken güncelleştirmeleri yüklemek için kullanır.

Windows 7 Güncelleştirmeleri Yükleme Sorunu
4.8 (95.77%) 52 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.