Windows 7 Otomatik Güncelleştirmeleri Filtreleme

0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 de İstediğimiz Otomatik Güncelleştirmeleri Yapma Nasıl Olur?

Windows 7 de otomatik güncelleştirmeleri açtığımız zaman widows bilgisayarınızla alakalı bütü güncelleştirmeleri yapmaya çalışır. Eğer bu istenmiyorsa  bunun önüne geçmek mümkün. Yani sadece güncelleştirilmesi gereken veya önemli güncelleştirmelerin yapılması isteniyorsa bu mümkün.

İsteğe Bağlı Güncelleştirme

Windows bilgisayarınızda güncelleştirmeleri farklı şekillerde ayarlama imkanınız var. Yani önemli güncelleştirmeleri otomatik yükle, önerilen güncelleştirmeleri otomatik yükle veya isteğe bağlı güncelleştirmeleri otomatik yükle seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz.

  • Önemli güncelleştirmeleri otomatik yükle; gelişmiş güvenlik ve güvenilirlik gibi önemli avantajlar sağlar.
  • Önerilen güncelleştirmeleri otomatik yükle; kritik olmayan sorunları giderebilir ve bilgisayar kullanma deneyiminizi artırmanıza yardımcı olabilir.
  • İsteğe bağlı güncelleştirmeleri otomatik yükle; otomatik olarak karşıdan yüklenmez veya kurulmaz.

Güncelleştirme Yapılmadan Önce Kullanıcıya Sorulsun

Güncelleştirmelerin otomatik olarak yüklerken size sormasını da isteyebilirsiniz. Böylece ne kadar önemli bir güncelleştirme olursa olsun size sormadan yüklemeyecek. Daha sonra kendiniz bu güncelleştirmeleri kendiniz karşıdan yükleyerek kurabilir veya Windows’un güncelleştirmeleri otomatik olarak karşıdan yüklemesini ve sonra bunları sizin yüklemeniz için size bildirecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Windows Update’i açmak için;

1. Başlat düğmesini tıklayın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update‘i tıklayın.

2. Sol bölmede Ayarları değiştir’i tıklayın.

3. Önemli güncelleştirmeler altında aşağıdakilerden birini tıklayın:

– Güncelleştirmeleri otomatik olarak yükle (önerilir)

– Güncelleştirmeleri karşıdan yükle, ancak kurma konusundaki kararı bana bırak

– Güncelleştirmeleri denetle, ancak karşıdan yükleme ve kurma konusundaki kararı bana bırak

– Güncelleştirmeleri hiçbir zaman denetleme (önerilmez)

Size uygun seçeneği seçerek detaylardaki ayarları da ayarlayabilirsiniz. Eğer kaydetmek istediğinizde sizden Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Bilgisayarınız zamanlanan saatte hazırda beklemedeyse, yükleme bilgisayarı bir sonraki defa yeniden başlattığınızda hemen başlar. Yüklemeyi ertelemek isteyip istemediğinizi soran bir ileti alırsınız. İletiyi tıklayın ve Windows programının ne kadar bekleyeceğini ayarlamak için yönergeleri uygulayın. Otomatik güncelleştirmeyi kapatırsanız, yeni güncelleştirmeleri düzenli olarak denetlediğinizden emin olun.

Microsoft Windows Update Nedir? Nasıl Ayarlanır?

Microsoft Windows Update’e Microsoft Update adında bir uzantı sunar. Bu hizmet, diğer Microsoft ürünlerinde yapılan güncelleştirmeleri, bunun yanı sıra ücretsiz karşıdan yükleyip kurabileceğiniz yeni Microsoft ürünleri hakkındaki bildirimleri almanıza izin verir. Güncelleştirmeleri ve yeni yazılım hakkında bildirimleri şu şekilde alabilirsiniz:

1. Windows Update’i açmak için Başlat düğmesini tıklayın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update’i tıklayın.

2. Daha önce güncelleştirmeleri denetlemediyseniz, sol panelde, Güncelleştirmeleri denetle’yi tıklayın. Windows Update’in güncelleştirmeleri denetlemesini bitirmesini bekleyin.

3. Windows Update iletişim kutusunda, Diğer Microsoft ürünlerinin güncelleştirmelerini al altından Ek bilgiler’i tıklayın. Microsoft Update’i kullanmaya başlamak için ekrandaki adımları izleyin.

Sponsorlu Bağlantılar

4. Sol bölmede Ayarları değiştir’i tıklayın.

5. Microsoft Update altında, Windows programını güncelleştirdiğimde bana Microsoft ürünlerinin güncelleştirmelerini ve yeni isteğe bağlı Microsoft yazılımını ver onay kutusunu işaretleyin.

6. Yeni Microsoft yazılımlarının bildirimlerini almak için, Yeni Microsoft yazılımları çıktığında bana ayrıntılı bildirimler göster onay kutusunu seçin.

7. Tamam’ı tıklayın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Windows 7 Otomatik Güncelleştirmeleri Filtreleme
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.