Windows 7 Otomatik Güncelleştirmeleri Filtreleme

0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 de İstediğimiz Otomatik Güncelleştirmeleri Yapma Nasıl Olur?

Windows 7 de otomatik güncelleştirmeleri açtığımız zaman widows bilgisayarınızla alakalı bütü güncelleştirmeleri yapmaya çalışır. Eğer bu istenmiyorsa  bunun önüne geçmek mümkün. Yani sadece güncelleştirilmesi gereken veya önemli güncelleştirmelerin yapılması isteniyorsa bu mümkün.

Sponsorlu Bağlantılar

İsteğe Bağlı Güncelleştirme

Windows programını, önemli ve önerilen güncelleştirmeleri veya yalnızca önemli güncelleştirmeleri otomatik olarak yükleyecek biçimde ayarlayabilirsiniz. Önemli güncelleştirmeler, gelişmiş güvenlik ve güvenilirlik gibi önemli avantajlar sağlar. Önerilen güncelleştirmeler, kritik olmayan sorunları giderebilir ve bilgisayar kullanma deneyiminizi artırmanıza yardımcı olabilir. İsteğe bağlı güncelleştirmeler otomatik olarak karşıdan yüklenmez veya kurulmaz.

Güncelleştirme Yapılmadan Önce Kullanıcıya Sorulsun

Güncelleştirmelerin otomatik olarak yüklenmesini istemiyorsanız, bunun yerine güncelleştirmeler sizin bilgisayarınız için geçerli olduğunda bunun bildirilmesini isteyebilirsiniz. Daha sonra bunları kendiniz karşıdan yükleyip kurabilir veya Windows programını güncelleştirmeleri otomatik olarak karşıdan yükleyecek ve sonra bunları sizin yüklemeniz için size bildirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Windows programının güncelleştirmeleri nasıl kurup size bildireceğini şu şekilde değiştirebilirsiniz.

1. Windows Update’i açmak için Başlat düğmesini tıklatın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update’i tıklatın.

2. Sol bölmede Ayarları değiştir’i tıklatın.

3. Önemli güncelleştirmeler altında aşağıdakilerden birini tıklatın:

– Güncelleştirmeleri otomatik olarak yükle (önerilir)

– Güncelleştirmeleri karşıdan yükle, ancak kurma konusundaki kararı bana bırak

– Güncelleştirmeleri denetle, ancak karşıdan yükleme ve kurma konusundaki kararı bana bırak

– Güncelleştirmeleri hiçbir zaman denetleme (önerilmez)

4. Otomatik güncelleştirmelerinizi zamanlamak için, Yeni güncelleştirmeleri yükle’nin yanında güncelleştirmelerin yapılacağı günü ve saati seçin.

5. Bilgisayarınız için önerilen güncelleştirmeleri almak için, Önerilen güncelleştirmeler altındaÖnerilen güncelleştirmeleri, önemli güncelleştirmeleri aldığım gibi ver onay kutusunu seçin.

6. Bilgisayarı kullanan herkesin güncelleştirmeleri yapmasına izin vermek için Tüm kullanıcıların bu bilgisayarda güncelleştirme yüklemelerine izin ver onay kutusunu işaretleyin. Bu, yalnızca güncelleştirmeler ve el ile yüklenen yazılım için geçerlidir; otomatik güncelleştirmeler, kullanıcıya bakılmaksızın yüklenir.

7. Tamam’ı tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Bilgisayarınız zamanlanan saatte hazırda beklemedeyse, yükleme bilgisayarı bir sonraki defa yeniden başlattığınızda hemen başlar. Yüklemeyi ertelemek isteyip istemediğinizi soran bir ileti alırsınız. İletiyi tıklatın ve Windows programının ne kadar bekleyeceğini ayarlamak için yönergeleri uygulayın. Otomatik güncelleştirmeyi kapatırsanız, yeni güncelleştirmeleri düzenli olarak denetlediğinizden emin olun.

Microsoft Windows Update

Microsoft Windows Update’e Microsoft Update adında bir uzantı sunar. Bu hizmet, diğer Microsoft ürünlerinde yapılan güncelleştirmeleri, bunun yanı sıra ücretsiz karşıdan yükleyip kurabileceğiniz yeni Microsoft ürünleri hakkındaki bildirimleri almanıza izin verir. Güncelleştirmeleri ve yeni yazılım hakkında bildirimleri şu şekilde alabilirsiniz:

1. Windows Update’i açmak için Başlat düğmesini tıklatın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update’i tıklatın.

2. Daha önce güncelleştirmeleri denetlemediyseniz, sol panelde, Güncelleştirmeleri denetle’yi tıklatın. Windows Update’in güncelleştirmeleri denetlemesini bitirmesini bekleyin.

3. Windows Update iletişim kutusunda, Diğer Microsoft ürünlerinin güncelleştirmelerini al altından Ek bilgiler’i tıklatın. Microsoft Update’i kullanmaya başlamak için ekrandaki adımları izleyin.

4. Sol bölmede Ayarları değiştir’i tıklatın.

5. Microsoft Update altında, Windows programını güncelleştirdiğimde bana Microsoft ürünlerinin güncelleştirmelerini ve yeni isteğe bağlı Microsoft yazılımını ver onay kutusunu işaretleyin.

6. Yeni Microsoft yazılımlarının bildirimlerini almak için, Yeni Microsoft yazılımları çıktığında bana ayrıntılı bildirimler göster onay kutusunu seçin.

7. Tamam’ı tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.