Windows 7 Service Pack 1 (SP1) Nasıl Yüklenir?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Service Pack 1 Yükleme

Servis paketleri işletim sisteminin var olan eksik yönlerini tamamlamak  amacıyla yayınlanır. Windows 7 kullanıyorsanız Windows 7 Service Pack 1 (SP1) kurmanız yararınıza olur çünkü Microsoft tarafından  windows için yayınlanan servis paketleri işletim sisteminde var olan eksikleri gidermek ve yeni özellikler kazandırmak için yayınlar.

windows 7, service pack 1, yazılım, güncelleme

Burada Windows 7 Service Pack 1’i (SP1) nasıl yükleyeceğinizi anlatacağız

Windows 7 Service Pack 1 (SP1) bir süre önce yayımlanan Windows 7 güvenlik, performans ve kararlılık güncelleştirmelerini içerir. SP1’in yüklenmesi,Windows 7’nin güncel tutulmasına yardımcı olur.

SP1  paketini nasıl edinebilirim ?

Denetim Masası’nda Windows Update’deki otomatik güncelleştirmeyi açın ve Windows 7’nin SP1’in yüklenmeye hazır olduğunu size bildirmesini bekleyin. Yükleme işlemi tamamen bitmeden yüklemenin yarısında bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda Windows 7 SP1’in yüklü olup olmadığını  öğrenmek isterseniz

 • Başlat düğmesini tıklayın, Bilgisayarım düğmesine  sağ tıklayıp özellikler sekmesine girin

  Windows sürümü altında Service Pack 1 listelenmiş ise, SP1 bilgisayarınızda yüklüdür.

SP1 yüklemek için gereken disk alanı :

SP1 yükleyebilmeniz için yeterli boş alana sahip olduğunuzdan emin olun (bu alanın çoğu yüklemeden sonra geri kazanılır). Boş disk alanına ihtiyacınız varsa Windows web sitesinde Disk alanı boşaltma stratejileri sayfasına bakabilirsiniz.

Windows Update kullanarak SP1 yükleme

Bilgisayarınız güncelleştirmeleri otomatik olarak yüklemeye ayarlanmışsa, WindowsUpdate tarafından SP1’i yüklemeniz istenir. Ekrandaki yönergeleri izleyin. SP1’i yüklemeniz istenmezse, şu adımları izleyin:

 1. Bilgisayarınızın Internet’e bağlı olduğundan emin olun.
 2. Başlat düğmesini tıklayın, Tüm Programlar’ı tıklayın ve ardından WindowsUpdate’i tıklayın.
 3. Sol bölmede, Güncelleştirmeleri denetle’yi tıklayın.
 4. Önemli bir güncelleştirme bulunursa, kullanılabilir güncelleştirmeleri görüntülemek için bağlantıyı tıklayın. Güncelleştirmeler listesinde, Microsoft Windows için Service Pack (KB976932) öğesini seçin ve sonra Yükle’yi tıklayın.
 5. Güncelleştirmeleri yükle’yi tıklayın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
 6. Ekranınızdaki yönergeleri izleyin.
 7. Yükleme tamamlandıktan sonra, Windows oturum açma isteminde bilgisayarınızda oturum açın. Güncelleştirmenin başarılı olup olmadığını gösteren bir ileti alabilirsiniz.
 8. Virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bıraktıysanız yeniden etkinleştirin.

SP1’i Microsoft Yükleme Merkezi’nden karşıdan yükleme ve kurma

Hizmet paketini Windows Update’den almakta sorun yaşıyorsanız, Microsoft Yükleme Merkezi’nden SP1 yükleme paketini karşıdan yükleyin ve sonra bilgisayarınızda el ile kurun.

 1. Microsoft web sitesinde Windows 7 Service Pack 1 karşıdan yükleme web sayfasına gidin ve Devam’ı tıklayın.
 2. Windows 7’nin 32 bit veya 64 bit sürümlerinden hangisini çalıştırdığınızda bağlı olarak SP1’in 32 bit (x86) veya 64 bit (x64) sürümünü seçin ve Karşıdan Yükle’yi tıklayın.
  • Hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek için Başlat düğmesini tıklayın, Bilgisayar’ı sağ tıklayın ve sonra Özellikler’i tıklayın. Sistem altında, Sistem türü’nün yanında işletim sistemini görebilirsiniz.
 3. SP1’i hemen yüklemek için, Aç veya Çalıştır’ı tıklayın ve ardından ekrandaki yönergeleri izleyin. SP1’i daha sonra yüklemek için, Kaydet’i tıklatarak yükleme dosyasını bilgisayarınıza karşıdan yükleyin. SP1’i yüklemeye hazır olduğunuzda, dosyayı çift tıklayın.
 4. Windows 7 Service Pack 1 sayfasında, İleri’yi tıklayın.
 5. Ekranınızdaki yönergeleri izleyin. Bilgisayarınız yükleme sırasında yeniden başlatılabilir.
 6. Yükleme tamamlandıktan sonra, Windows oturum açma isteminde bilgisayarınızda oturum açın. Güncelleştirmenin başarılı olup olmadığını gösteren bir ileti alabilirsiniz.
 7. Virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bıraktıysanız yeniden etkinleştirin.

SP1’i yükleme DVD’si kullanarak yükleme

Microsoft’tan SP1 içeren bir DVD sipariş edebilirsiniz. Windows 7’nin 32 bit veya 64 bit sürümlerinden hangisini çalıştırdığınıza bağlı olarak SP1’in 32 bit veya 64 bit sürümlerinden birini seçmeniz gerekir. Daha fazla bilgi için Windows web sitesinde Windows 7 Service Pack 1 (SP1) DVD’sini edinme sayfasına gidin.

 • Hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek için Başlat düğmesini tıklayın, Bilgisayar’ı sağ tıklayın ve sonra Özellikler’i tıklayın. Sistem altında, Sistem türü’nün yanında işletim sistemini görebilirsiniz.
 1. Geçerli Windows 7 sürümünüz çalışırken bilgisayara DVD’yi takın. Windows Service Pack Yükleme sihirbazı otomatik olarak belirmelidir.
  Sihirbaz belirmezse, Başlat düğmesini tıklayın, Bilgisayar’ı tıklayın, yükleme diskini içeren sürücüyü sağ tıklayın ve sonra Programı yükle veya çalıştır’ı tıklayın.
 2. Windows 7 Service Pack 1 sayfasında, İleri’yi tıklayın.
 3. Ekranınızdaki yönergeleri izleyin. Yükleme sırasında bilgisayar birkaç kez yeniden başlatılabilir.
 4. Yükleme tamamlandıktan sonra, Windows oturum açma isteminde bilgisayarınızda oturum açın. Güncelleştirmenin başarılı olup olmadığını gösteren bir ileti alacaksınız.
 5. Virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bıraktıysanız yeniden etkinleştirin.
Windows 7 Service Pack 1 (SP1) Nasıl Yüklenir?
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.