Windows 7 Starter – Lenovo Laptop Kablosuz Ağ Sorunu

11
Sponsorlu Bağlantılar

Lenovo Dizüstü Bilgisayar (Laptop) da Kablosuz Ağ Sorunu

Eğer Lenovo marka bir laptopunuz varsa her an kablosuz ağ sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedenini ise anlamak gereksiz zaman kaybına yol açabilir. Çünkü Lenovo marka bilgisayarların bazılarında kablosuz ağ bağlantısını “Fn+F5” tuşlarıyla açıp kapatabilirsiniz. Bunu yani “Fn+F5” tuşlarıyla yanlışlıkla kablosuz ağı kapatıp açmak olmaz.

Ama bu bilgisayarların ön kısmında bir tane dil var. Eğer yanlışlıkla kapatırsanız veya çocuklar varsa onlar yanlışlıkla kapatırsa kablosuz olarak internete giremessiniz ve nedeni hemen aklınıza gelmeyebilir.

Zaten Windows 7 de ağ kurulumu biraz sıkıntılı bir de bu bilgisayarlarda bu şekilde yanlışlıklar yüzünden gereksiz zaman kaybedebilirsiniz.

Windows 7 Starter Kablosuz Ağ Sorunu

Eğer işletim sisteminiz Windows 7 starter ise ve kablosuz ağ problemi yaşıyorsanız yani ağ bağlantılarını doğrudan görmüyorsa bunun bir çözümü de şu şekilde olabilir.

Başlat / denetim masası / ağ ve paylaşım merkezi” bölümüne girip sol taraftaki “kablosuz ağları yönet” e giriyorsunuz. Ardından üst kısımda bulunan “ekle” butonuna basıp şu bilgileri giriyorsunuz;

Ağ adı, güvenlik türü, şifreleme türü ve şifreyi girip el ile kablosuz ağ kurulumunu yapabilirsiniz.

Windows 7 Starter – Lenovo Laptop Kablosuz Ağ Sorunu
3.2 (64.69%) 64 oy
Sponsorlu Bağlantılar

11 Yorum

 1. ya allah razı olsun sizdenn adamın en üstüsünüz ya ben de ugraşıyorum uğraşıyorum olmuyor ya sorun gider de bilgisayarınızın önünde aygıt tarayıcının acık oldugundan emın olun falan deyip duruyordu
  ÇOK ÇOKKKK SAĞOLUN

 2. Bendekide Kablosuz ağı Buluyor ama bağlan dediğim de şifre sorması gerekli ama sormuyor hiç bişey olmamış gibi kendini kapatıyor. Çok uğraştım Ama Çözüm Yolu Format Galiba.

 3. Bilgi için teşekkürler.
  basit ama önemli bir ayrıntı.Görüldüğü gibi ne zaman işe yarayacağı belli değil.

 4. sorun sadece açmak değil wireless ı kapatamıyoruz da. devamlı açık fn+f5 tuşu çalışmıyor. basınca sayfayı yeniliyor sanki fn tuşu çalışmıyormuş gibi…

 5. Allah razı olsun gerçekten bir yazdan beri yapamamıştım bunu sizin sayenizde başardım çok teşekkür ederim

 6. Ben sıkıntıyı çözdüm 🙂 tek yapman gereken bilgisayarını açarken bios ayarlarına gir ve tüm ayarları sıfırla. Bilgisayardan bir şey silmez merak etme tamamen güvenli. Bu işlemden sonra normal hale geliyor. wifi tekrar açılabiliyor.

 7. Merhaba lenovo g5080 modeli pc aldım ve kablosuz wifi sorunum vardı. FN tuşlarınla uçak modu devre dışı bırakmaya çalışıyorum fakat olmuyordu. FN+ F7 çalışmadığını düşünüyorsanız CTRL + ALT + F7 yapıp deneyin kablosuz modu açma kapatma çıkıyor.

 8. zaten uçak modu demek kablosuz ağı kapatmak demek değil mi? yani siz kablosuz ağı kapatarak uçak moduna almış oluyorsunuz. İsterseniz kullanma klavuzuna bakın. orada bununla ilgili birşeyler mutlaka vardır.

 9. Bilgisayarı açarken genellikle “delete” tuşuna basılarak BIOS ayarlarına girilir. Ama bu bölüm bilmeyenler için riskli bir bölüm. Bilgisayarınıza kalıcı zarar verebilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.