Windows 7 ve Vista İçin TL Simgesi Güncellemesi İndir!

0
Sponsorlu Bağlantılar

TL Simgesi Windows’da

TL simgesi çıkalı uzun zaman oldu fakat Microsoft bu simgeyi Windows’lara getirmede biraz ağrı davrandı.Daha önce Windows 8 için gelen TL simgesi en sonunda Windows 7, Vista, Windows Server 2008 ve 2008 R2 için yayımlandı.Bir güncelleme ile gelen TL simgesini indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.

Bu güncelleme ile birlikte Türkçe klavyelerde artık Türk Lirası’nın yeni sembolü de kullanılabiliyor olacak.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın yeni sembolü duyurmasının ardından Microsoft Türkiye’nin Merkez Bankası ile başlattığı ortak çalışma sonucu öncelikle Unicode organizasyonuna gerekli başvurular yapılarak yeni sembol Unicode karakter kümesine dâhil edildi.

Windows mühendisleri yeni karakteri Windows 8’in içine eklemenin hemen ardından ana kapsamda desteklenen diğer işletim sistemleri için de gerekli çalışmalarını tamamladılar. Yeni TL sembolüne Türkçe Q ve Türkçe F klavyelerde AltGr+T tuş kombinasyonu ile ulaşılıyor.

Yeni TL simgesini kullanmak isteyenlerhttp://support.microsoft.com/kb/2739286 adresinde yer alan güncellemeleri kullandıkları işletim sistemine göre seçerek yükleyebilirler.

MicrosoftWindows XP için bu konuda bir çalışma sunmadı. Önümüzdeki günlerde sunar mı bilmiyoruz.

Windows 7 ve Vista İçin TL Simgesi Güncellemesi İndir!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.