Ana Sayfa » İnternet » Windows 7 Yazıcı Silme (Kaldırma)

Windows 7 Yazıcı Silme (Kaldırma)

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanılmayan Yazıcı Nasıl Silinir?

Bilgisayarınızda kullanmadığınız yazıcılar bazen sorun teşkil ettiği için kaldırmanız gerekebilir. bu yüzden de kullanmadığınız yazıcıları kaldırmanız gerekecek. Peki bir yazıcı nasıl kaldırılır. Bir yazıcıyı artık kullanmıyorsanız, Aygıtlar ve Yazıcılar’dan kaldırabilirsiniz.

1. Aygıtlar ve Yazıcılar’ı açmak için Başlat düğmesini, ardından da Başlat menüsünde Aygıtlar ve Yazıcılar’ı tıklatın.

2. Kaldırmak istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın ve sonra Aygıtı kaldır’ı ve sonra Evet’i tıklatın.

Yazıcıyı silemiyorsanız yeniden sağ tıklatın, Yönetici olarak çalıştır’ı ve sonra Aygıtı kaldır’ı ve Evet’i tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin. Çok işlevli veya hepsi bir arada türü bir yazıcınız varsa, yazıcıyı diğer aygıt işlevlerini etkilemeden Aygıtlar ve Yazıcılar’dan kaldırabilirsiniz. Böylece örneğin, aygıt için bir tarayıcı veya faks simgesi görmeye devam edebilirsiniz. Yazdırma sırasında bekleyen işleriniz varsa, yazıcıyı kaldıramazsınız. Yazdırmayı iptal edin ya da Windows ‘un yazdırmayı bitirmesini bekleyin. Sıra temizlendikten sonra, Windows yazıcıyı kaldırır.

Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar


Etiketler:

Nasıl Buldular? : windows 7 yazıcı kaldırma, yazıcıyı kaldıramıyorum, windows 7 yazıcı silinmiyor, yazıcı silinmiyor, yazıcı kaldırma,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir