Windows 8 Etkinleştirme (Resimli Anlatım)

0
Sponsorlu Bağlantılar

 

Bu yazıda okuyacaklarınız:

Windows 8 Nasıl Etkinleştirilir?

Windows 8’i nasıl etkinleştireceğinizi en basit yoldan size anlatacağız.  Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8’e alışmak biraz zaman alacak ancak alıştığınızda çok seveceksiniz. Microsoft Windows 8 ile birlikte kurulum sırasında etkinleştirme kodunu girmeniz gerekecek. Eskiden kurulumdan sonra da ürün anahtarını girebiliyordunuz ancak artık kurulum yaparken girmeniz gerekiyor.

Orjinal ürün anahtarını girdiğiniz vakit Windows 8 kurulumu gerçekleşiyor. Ancak bilgisayarınızda donanım değişikliği yaptığınız vakit Windows 8 kopyanız devre dışı oluyor ve yeniden etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için de Windows 8 Enterprise sürümü için elle etkinleştirme yolunu izlemeniz gerek.

Windows 8 Etkinleştirme 1

Windows 8’i Aşağıdaki Gibi Etkinleştirin!

Windows 8’i etkinleştirmek için Win + C tuş kombinasyonunu kullanarak sağ paneli açıyoruz. Sağ panelde “Settings” yazan bölüme tıklayın ve karşınıza gelen “Change PC Settings” kısmına tıklayın..

Windows 8 Etkinleştirme 2

”Change PC Settings” bölümüne girdiğiniz an Windows 8 etkinleştirme sizi karşılayacak. “Active” düğmesine tıklayın ve yeniden etkinleştirme sürecini başlatın.

Windows 8 Etkinleştirme (Resimli Anlatım)
4.6 (92.5%) 48 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.