Windows 8 Kaç TL Olacak?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Sizin Sorunuz:

Windows 8’in 26 Ekim’de çıkacağı söyleniyor.Acaba Windows 8 kaç tl olacak? Windows 8’in fiyatı ne olacak?XP, Vista ve Windows 7 kullanıcıları Windows 8’e geçerken kaç TL ödeyecek? Yada kaç TL ödeyere Windows 8’e geçebilecekler.

Bizim Cevabımız:

Windows 8’in yurtdışı fiyatının 31 Ocak tarihine kadar 40 dolar olacağı (Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 kullanıcıları için) biliniyor. Bu tarihten sonra güncellemelerin ne kadara mal olacağını bilmiyoruz. Acaba Windows 8’e terfi etmek isteyen eski Windows kullanıcıları kullanıcılar yaklaşık 100 dolar olan piyasa satış fiyatını mı ödemek zorunda kalacaklar henüz bilinmiyor.

Windows 8 Pro‘yu lisans programının parçası olarak alabiliyorsunuz.Lisans programı olarak “Microsoft Open License program” ve organizasyon tipi olarak “Corporate” seçeneğini seçip, ürünolarak “Windows  8 Pro” ve “Sadece Lisans (License only)” işaretlediğinizde önünüze gelecek fiyat 188 ABD doları.

Aynı sitede ayrıca Windows Server 2012 Datacenter içintoplu lisanslama fiyatı 4810 dolar, Server 2012 Standardiçin 833 dolar şeklinde görülebiliyor.

Burada önemli notumuzu düşmemiz gerek, bu fiyat son kullanıcı fiyatları değil; son kullanıcılar içinPro olmayan sürümün 100 doların altında olacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca Microsoft’un kampanyası ile her Windows kullanıcısı Türkiye’de 79 TL’ye Windows’unu Windows 8’e yükseltebilecek ve PC’lerini önemli markalardan Haziran 2012’den sonra alanlar için daha ucuz15 dolarlık bir güncelleme ile Windows 8’i edinebilecekler.

Windows 8 Kaç TL Olacak?
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.