Windows 8 Tabletlerin iPad’den Üstünlükleri

0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 Mi iOS Mu?

Windows 8 tabletler 26 Ekim ile birlikte satışa sunulacak.Apple’ın iPad tabletinin Samsung’dan sonra en büyük belalısı olacağa benzeyen ve yepyeni bir tablet anlayışı ile bizi tanıştıracak olan Microsoft, oldukça iddialı ürünleri de piyasaya sunacak.Bir çok üreticinin Windows 8 işletim sistemli tableti hali hazırda piyasaya çıkmak için gün sayıyor.Peki Apple’ın iPad’in ne kadar iyi yada hangi yönleri ile iPad’e üstün gelecek merak ediyor musunuz? Eğer sizde Windows 8 tablet mi yoksa iPad mi diye düşünenlerden iseniz bu haberi okumadan geçmeyin.

İşte Windows8 tabletlerin iPad’i azip geçen 5 özelliği;

Snap screen özelliği

Windows 8, çoklu görev desteğine sahip olmasının yanısıra iki uygulamayı aynı anda ekrana getirebiliyor. Uygulamanın biri ekranın çeyreğini kaplarken, diğeri geri kalan daha geniş alanı kullanıyor. Uygulamaların yerini kolaylıkla değiştirebiliyor, aralarında içerik kopyalayıp yapıştırabiliyorsunuz.

Ayarlanabilir simgeler

Apple, iOS’da statik, her biri aynı boyutta simgeler kullanıyor. Windows 8 ise aksine esnek ve eğlenceli döşemeler sunuyor. Bu döşemeler, hava durumu, haberler gibi gerçek zamanlı bilgiler gösterebiliyor. Döşemeleri istediğiniz gibi yeniden boyutlandırmanız veya gruplandırmanız da mümkün. Microsoft’un tasarım dili, bu kişiselleştirmelerin karmaşık görünmesine engel oluyor.

Kolay ayarlar

Windows 8’de bir uygulamanın ayarlarına ulaşmak için uygulama açıkken Charms çubuğunu açıp Ayarlar düğmesine basmanız yeterli. Buradan uygulamaya özel ayarları ve sistem çapındaki ayarları değiştirebiliyorsunuz. iOS’da ise uygulamadan çıkmanız, Ayarlar uygulamasını açmanız ve ayarlarını yapmak istediğiniz uygulamanın adını aramanız gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Gelişmiş dosya sistemi

Metro arayüzünde klasik klasörler bulunmuyor. Ancak Metro arayüzü, dosya sisteminiz içerisinde arama yapmanıza izin veriyor. Arama yapmak için arama teriminizi yazmaya başlamanız yeterli.

iOS’da da bir arama işlevi var, ancak daha kısıtlı. Arama yaptığınızda sadece uygulama isimleri, Notes ve Calendar girdileri aranıyor; tüm dosya sisteminiz aranmıyor.

Internet Explorer

IE’nin yeni Metro sürümü, ekranı verimli kullanması, sekmeleri ve adres çubuğunu gizli tutması ile Safari’yi solluyor. URL çubuğuna entegre edilen arama işlevi, bir parmak hareketiyle sayfalar arasında geçiş yapabilmeniz ve renk kodlu yer imleri, yeni IE’nin hoş özelliklerinden.

Kaynak : chip

Windows 8 Tabletlerin iPad’den Üstünlükleri
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.