Windows 8’de Uygulamalar Masaüstünde Nasıl Kullanılır?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Metro Uygulamalarını Masaüstünde Kullanın

Bilgisayarlarında Windows işletim sistemlerinden birini kullananlar “masaüstü simgeleri” deyimini hatırlayacaklardır. Aynen gerçekte olduğu gibi bir çalışma masasını andıran windows masaüstü ulaşılmak istenen tüm belge,döküman vb.  bilgilere ulaşmayı sağlamakta. Windows serisinin son ürünü olan windows 8 ‘de herşey de olduğu gibi masaüstünde bazı küçük değişiklikler yapılmış. Bu nedenle windows 8 için masaüstünden uygulamaların nasıl kullanılacağını anlatacağız.

Windows 8, metro, bilgisayar

Windows 8 ile beraber gelen yeniliklerden biride masaüstünden uygulamalara ulaşmak ile ilgili. Şimdi anlatıma geçelim isterseniz;

1- İmleci massütünde en sola getirip kısa bir süre bekletilince  daha önceden açılmış olan uygulamaların bir ön izlemesinin belirecektir. Masaüstünde kullanacağınız uygulamayı seçmek için fare tekerleği ile uygulamaları hareket ettirmeniz mümkün.

2- İstednen uygulamaya gelince sağ tıklayın ve “Snap Uygulama ismi” bağlantısına tıklayın.

3- Masaüstünün daraldığını uygulamanın sol tarafa eklendiğini fark edeceksiniz. Örnek olsun diye altta Facebook örneğini görüyorsunuz;

Sponsorlu Bağlantılar

4-Ekran üsteki durumda iken imleci tekrar sola götürüp ön izlemelere sağ tıklanırsa seçenekler değişecektir. Sol tarafa ilişen uygulamayı değiştirmek için “Snap Uygulama ismi” bağlantısına tıklayın.

Sol tarafa ilişen uygılamayı ekranın tersine (Sağ-Sol) taşımak için ise Swap sides bağlantısına tıklamak yeterli olacaktır.

Windows 8’de Uygulamalar Masaüstünde Nasıl Kullanılır?
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.