Windows Live Messenger Ne Zaman Kapanacak?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows Live Messenger’a Yolun Sonu Göründü

Yıllardır kullandığımız ve kullanmaya da devam ettiğimiz Windows Live Messenger için yolun sonu malesef gözüktü.Benimde yıllardır kullandığım tek anında mesajlaşma yazılımı olan Windows Live Messenger, Microsoft tarafından kapatılıyor.

Eski adı ile MSN Messenger olan Windows Live Messenger’ı Microsoft Skype’a yönlendireceğini açıkladı ve Windows Live Messenger hizmetini sonlandıracağı duyurdu.

Daha önce dedikodu olarak çıkan haberlere kimse inanmamıştı ancak Micrsoft bu dedikoduları Skype blogunda doğruladı ve Windows Live Messenger’ın kapanacağı resmiyet kazanmış oldu.

Açıklamayı tapan Tony Bates oldu.Windows Live Messenger hizmetinin 2013 yılının ilk çeyreğinde kapatılacağı söyleyen Tony Bates, sadece Çin’de Windows Live Messenger hizmetinin devam edeceğini açıkladı.

Microsoft  Skype 6.0 sürümü ile birlikte hotmail kullanıcılarını yavaş yavaş Skype’a yönlendiriyor.Aynı şekilde Windows Live Messenger oturumunun da Skype üzerinden açılabileceği söyleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Android telefonlarımızda MSN adı altında kullandığımız uygulamalara bir şey olmayacak çünkü bu uygulamalar resmi Microsoft uygulamaları değil.

Güncelleme: 10.01.2013

Mircosoft’un kullanıcılarına gönderdiği son bilgilendirme’de Windows Live Messenger’ın 15 Mart 2013 tarihinde sona ereceği belirtiliyor. Windows Live Messenger kullanıcı adınız ile Skype üzerinden Microsoft Hesabı ile giriş yapma adımından de oturum açabileceksiniz.

Microsoft Hesabı Nedir? Ne İşe Yarar?

Windows Live Messenger Ne Zaman Kapanacak?
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.