Windows Phone 8 Apollo Ne Zaman Çıkacak?

0
Sponsorlu Bağlantılar

WP8 Apollo Geliyor!

Akıllı telefon piyasasında Android ve iOS‘un biraz gerisinde kalan Windows Phone, Apollo sürümü ile aradaki farkı kapatmayı amaçlıyor.Windows Phone 8 Apollo olarak duyurulan yeni işletim sisteminin tanıtım tarihi de açıklandı.

Android’de nazaran WP8 de tıpkı iOS gibi kapalı kaynak kodlu olarak piyasaya sürülüyor.Sadece Microsoft‘un belirldeği sistemlerde kullanılabilen Windows Phone işletim sistemi özellikle çözünürlük ve donanım bakımından rakiplerinin gerisinde kalmıştı.Fakat bu açığı Apollo sürümü ile kapatacağa benziyor.

Microsoft'un geliştiricilere yolladığı davet

Windows Phone 8 Apollo Çıkış Tarihi

Microsoft’un San Francisco’da düzenlediği Windows Phone zirvesindeWindows Phone 8 Apollo tanıtılacak. 20 Haziran‘da gerçekleştirilecek zirvede Windows Phone 8 Apollo‘nun tanıtılması bekleniyor.

Geliştiricilere davetiyelerin yollanmaya başladığı gelen bilgiler arasında.Microsoft, yenilediği Windows Phone platformunda çoklu çekirdekli işlemcilere destek, daha yüksek ekran çözünürlüğü, gelişmiş Windows 8 ve Xbox entegrasyonu ile gelmesi bekleniyor. Daha fazla detayın önümüzdeki iki haftalık süreçte çıkması düşünülüyor.

Windows Phone 8 Apollo Ne Zaman Çıkacak?
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.