Windows Phone 8 ve Windows 8’in Ücretli Uygulamalarını Ücretsiz Yapma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 oyunları ve uygulamaları nasıl hack’lenir sorusunun cevabı

Microsoft’un çiçeği burnunda işletim sistemi olan Windows 8 ve Windows Phone 8 için hack haberi Microsoft’un en iyi dostu Nokia’dan geldi. Windows Phone 8 işletim sistemli Lumia telefonları ile piyasada başarılı satış rakamlarına ulaşan Nokia’nın bir çalışanı Windows Phone 8 ve Windows 8’in ücretli uygulamalarının nasıl hacleneceğini kendi blogunda anlattı.

Justin Angel isimli Nokia geliştiricisi, kişisel web sitesinde yayınladığı makalede, Windows 8 ve Windows mağazasının “açığını” nasıl bulduğunu duyurdu.

Angel “Windows 8 oyunları nasıl hack’lenir” başlığıyla ele aldığı makalede, Windowsmağazalarındaki ücretli veya deneme sürümlü oyunları, ücretsiz oynamanın veya para ödemeden tam sürüme çevirmenin yollarını anlattı. Bulduğu yöntemin birçok şeye yaradığını anlatan Angel, örneğin RPG oyunu SoulCraft’tan nasıl ücretsiz oyun içi altın elde edileceğine kadar detay verdi.

Angel ayrıca bu hack’leme yönteminin sadece oyunlar için değil; Windows 8 uygulamaları için de kullanılabileceğini söylüyor: “Bu tarz güvenlik açıkları ve saldırılar her zaman olmuştur ancak çaresi de yok değil. Her başarılı geliştirici, bu saldırı vektörlerini bertaraf edebilir. Eğer Microsoft buna bir çare bulmazsa, bu yapamadığı için değil; istemediği içindir.”

Tahmin edileceği üzere, söz konusu makale yayınlandıktan kısa süre sonra Angel’ın web sitesi “erişilemez” hale geldi. Ancak ne Microsoft ne de Nokia şimdiye kadar konuyla ilgili bir açıklama yapmış değil.

Windows Phone 8 ve Windows 8’in Ücretli Uygulamalarını Ücretsiz Yapma
3.5 (70%) 120 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.