Yandex Arama İpuçları Nasıl Değiştirilir? (Resimli Anlatım)

0
Sponsorlu Bağlantılar

Yandex Arama İpuçları

Google en büyük rakiplerden birisi olan rus arama motoru Yandex ülkemize çok hızlı bir giriş yaptı.Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Yandex, reklamları ile de bunu dahada ileriye götürecek gibi.Yandex kullanıcıları arama yaparken tıpkı Google’daki gibi arama ipuçlarını görebiliyor.Peki bu arama ipuçlarını değiştirerek ve kendinize göre ayarlayıp, aradığınızı daha kolay bulmak istemez misiniz?

Ayarlamaları gerçekleştirmek için buradaki bağlantıya tıklamanız yeterli. Karşınıza gelecek ekran üzerinden “Arama ipuçları” seçeneğine girin.

En tepede yer alan “Arama ipuçları” aktif konumdaysa arama sırasında herhangi bir kelime yazmaya başladığınız anda Yandex, otomatik olarak yazmış olduğunuz harflerle oluşan kelimeleri karşınıza getiriyor.

Böylece yapacağınız aramayla ilgili kelimeler doğrudan döküldüğünden kelimeyi sonuna kadar yazmıyor, sadece alttan seçim yapıyorsunuz. Elbette bu da aramalarda hızlanmanızı sağlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer “Arama ipuçlarındaki sorgularım” seçeneği açık durumdaysa Yandex ile oturup açıp – ki zaten Yandex hesabı ile oturum açmadan bu özellik kullanılamıyor – yaptığınız aramalarda en çok arananlar farklı renkte gösteriliyor ve bu şekilde görsel olarak bilgilendiriliyorsunuz.

Ve Yandex arama ipuçlarında son seçenek ise “Popüler siteler ipuçlarında”. Bu da Yandex arama kutucuğuna boş konumdayken tıkladığınızda en çok ziyaret edilen web sayfalarının otomatik olarak karşınıza getirilmesi anlamına geliyor.

Tüm bu arama ipuçları sayesinde Yandex üzerinden arama gerçekleştirirken hız kazanabilirsiniz.

Yandex Arama İpuçları Nasıl Değiştirilir? (Resimli Anlatım)
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.