Yapışkanlı ve Tekrar Kullanılabilen Güneş Pilleri İcat Edildi!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Güneş Pillerinde Son Nokta

Alternatif enerji kaynakları arasında yer alan en önemli enerji kaynağı olan güneş enerjisi, özellikle güneş pilleri ile birlikte hayatın vazgeçilmezi arasında yerini almış durumda. Doğal, çevreyi kirletmeyen ve yenilenebilir enerji kaynağı olması nedeniyle üzerinde yoğun çalışmalar yapılan güneş enerjisi için şimdi de yepyeni bir icat yapıldı.

Tekrar kullanılabilen ve her yüzeye rahatlıkla yapışan güneş pillerini icat eden Stanford Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı  giysi şekline dönüşebilen güneş pilleri gibi çıkartma şeklindeki güneş pilleri de farklı bir çözüm olarak insanlığın hizmetine sunuluyor.

Cep telefonları, binaların camları ve kağıt gibi hemen hemen her yüzeye yapışabilen bu piller tekrar kullanılabilmesi gibi bir özelliğe sahip olmasıyla diğer güneş pillerinden ayrılıyor. Esnek yapıdaki pil, tıpkı bir çıkartma gibi altındaki özel tabakadan ayrılarak dilediğiniz yüzeye yapıştırılıyor ve sonrasında tekrar kullanmak istediğinizde aynı özel tabakaya geri yapıştırmanız yeterli oluyor. Pili kullanacağınız yüzeye yapıştırırken, pili farklı bir transfer materyali üzerine sabitleyerek yapıştırdıktan sonra bu transfer materyalini çıkartıyoruz.

Hareket özgürlüğünü ve taşınabilirliği arttıran bu teknoloji cep telefonlarını şarj etmeden hayatta kalma ekipmanlarının enerji ihtiyaçlarını karşılamaya kadar geniş bir yelpazede kullanıma sunulabilir.

Yapışkanlı ve Tekrar Kullanılabilen Güneş Pilleri İcat Edildi!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.