Youtube Videoları VLC Media Player’da Nasıl İzlenir? (Resimli Anlatım)

0
Sponsorlu Bağlantılar

VLC’de Youtube Videolarını Oynatma

VLC Media Player’da Yootube videolarını izleyemiyorsanız şimdi sizlere bunu nasıl yapacağınızı resimli olarak anlatacağız.VLC nedir diyecek olursanız özgür ve açık kaynak kodlu, platformlar arası, bir ortam oynatıcısıdır.Çeşitli DVD, CD, VCD ortamları ile hemen hemen tüm ortam dosyaları ve akış protokollerini oynatabilir.

Öncelikle aşağıdaki linkten VLC Media Player programını indirin;

İndirme linki: VLC Media Player

Programın kurulumunu gerçekleştirdikten sonra masaüstünüze gelecek olan VLC Media Player ikonuna tıklarsanız programı kolayca açabilirsiniz. Karşınıza aşağıdaki ana VLC Media Player ekranı gelecektir.

Programı açtığımıza göre YouTube videolarını oynatabilmek için elimizde bir adet YouTube video linki yer almalı. Dilediğiniz videoyu YouTube’da açtıktan sonra hemen linkini kopyalayıp sayfayı kapatabilirsiniz.

Linkimizi de kopyaladığımıza göre VLC Media Player’ın sol üst köşesinde yer alan “Ortam” menüsüne girerek oradan da “Ağ Akışı Aç…” penceresini açıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ağ akışı aç” menüsüne girdiğimizde “Bir ağ İnternet adresi yazın:” bölümü YouTube adresini girmemiz gereken kısım oluyor. Resimde de görebileceğiniz kısıma direkt olarak elde ettiğiniz linki yapıştırabilirsiniz.

Linkimizi de yapıştırdıktan sonra “Oynat” butonuna tıklarsak videomuz hemen karşımıza geliyor ve oynatılmaya başlıyor. Web üzerinden değil de medya oynatıcılar ile video oynatmaktan hoşlananların beğeneceğini düşündüğüm bu özelliği dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Youtube Videoları VLC Media Player’da Nasıl İzlenir? (Resimli Anlatım)
4.5 (90%) 2 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.