Yurt Dışından Getirilen Telefonları İnternetten Online Kayıt Ettirme İmkanı!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Telefonunuzu kayıt ettirin

Yurt dışından aldığınız telefonu kayıt ettirmek için artık telefon abone merkezlerine gitmeyeceksiniz.Yurt dışından getirdiğiniz telefonları online bir şekilde oturduğunuz yerden de kayıt ettirebileceksiniz.İnternet üzerinde telefonunuzu nasıl kayıt ettireceğinizi bilmiyorsanız aşağıda açıklıyor.

Geçtiğimiz aylarda yurt dışından getirilen telefonlar için 100 TL gibi bir harç bedelinin konulması bir çok kesimin tepkisine neden olmuştu.Kaçak telefonun önünü kesmek için yaptırımlar uygulayan hükümet böyle bir çözüm getirmişti.Neyse şimdi konumuz bu değil.100 TL harç bedeli ödemeyi kabul edip yurt dışında telefon getirdiyseniz kayıt ettirmek için abone merkezine gitmenize de gerek yok.

Bundan böyle yurt dışında getirilen telefonların 100 TL harç bedeli maliyeye ödendikten sonra kullanıcılar operatörlerin abone merkezlerine gitmeden E-Devlet Kapısı üzerinden kayıt işlemlerini yapabilecekler. Yani yurt dışı telefonlarında kayıt işlemi için abone merkezlerine gitme olayı bitti.

Bu işlemleri yapabilmek içinse mobil imza ya da E-Devlet Kapısı şifresine sahip olmak gerekiyor. Mobil imza özel kuruluşlar tarafından sağlanırken e-Devlet Kapısı şifresi ise PTT şubelerinden 1 TL karşılığında alınabiliyor.

Yurt dışından telefon aldıysanız ve kayıt ettirmek istiyorsanız buraya tıklayın.

Yurt Dışından Getirilen Telefonları İnternetten Online Kayıt Ettirme İmkanı!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.