ZTE Blade L5 Format Atma

0
Sponsorlu Bağlantılar

ZTE Blade L5 Nasıl Format Atılır?

Bazı nedenlerden dolayı ZTE Blade L5 model telefonunuza format atmak isteyebilirsiniz. Eğer format atmaya karar verdiyseniz bunu yapmanın iki yolu var. Bunlardan birisi menü üzerinden fabrika ayarlarına döndürerek format atmak diğeri ise tuş kombinasyonu kullanarak format atmak.

ZTE Blade L5 Telefona Format Atmadan Önce

ÇOK ÖNEMLİ: Her formattan önce yapmanız gerekenler;

1) Verilerinizi yedekleyin (rehber, galeri, mesaj v.b.).

2) Şarjınız en az %50 civarında olsun

3) Format işlemi sırasında asla müdahale etmeyin.

ZTE Blade L5 Menüden Format Atma

ZTE Blade L5 Fabrika Ayarlarına Döndürme

Menü üzerinden format atmak için öncelikle “Ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefonu sıfırla > Her şeyi sil” yolunu izleyin. Böylece telefonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi yani format işlemi süresince telefona hiçbir şekilde müdahale yapmayın. Aksi taktirde ZTE Blade L5 telefonunuz bir daha açılmayabilir.

ZTE Blade L5 Tuş İle Format Atma (Recovery Mode)

ZTE Blade L5 Donanımdan Format Atma (Kurtarma Modu)

Bu yöntem telefonunuza erişim yapamadığınız yada telefonunuzun açılmaması gibi zamanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin desen kilidinin, mail adresinin ve şifrenin unutulduğu zamanlar gibi.

1 – Eğer ZTE Blade L5 telefonunuza tuşları kullanarak format atmak istiyorsanız öncelikle telefonunuzu tamamen kapatın.

2 – Telefonunuz kapandıktan sonra “Güç” tuşu ve ses açma tuşunu kullanmanız gerekiyor.

3 – Bu 2 tuşa aynı anda basın ve Boot ekranını gördüğünüzde tuşları bırakın.

4 – ZTE Blade L5 telefonunuzun ekranındaki Recovery seçeneği üzerine ses açma tuşu ile gelin ve ses kısma tuşu ile onaylayın.

5 – Ekranda Android robotu gördüğünüzde Güç tuşuna basıp bekleyin ve hemen ardından bir kez ses açma tuşuna basıp parmağınız çekin. Böylece format ekranına gelmiş oldunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

6 – Karşınıza gelen ilk ekranda bir takım seçenekler göreceksiniz. Bu seçenekler arasından “wipe data/factory reset” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşu ile onaylayın.

7 – Sonraki ekranda “Yes — delete all user data” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

8 – Artık ZTE Blade L5 cihazınızda format işlemi başlamış oldu. İşlem bittikten sonra bazı hataların önüne geçmek amacıyla ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki seçeneklerden “wipe cache partition” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuna basın. Bu işlemden sonra telefona format atılmış oldu.

9 – ZTE Blade L5 cihazınızı artık açabilirsiniz ama bunun için yani telefonu yeniden açmak için ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki “reboot system now” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

ZTE Blade L5 Format Atma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.