ZTE Blade V8 Pro Format Atma

0
Sponsorlu Bağlantılar

ZTE Blade V8 Pro Nasıl Format Atılır?

Bazı nedenlerden dolayı ZTE Blade V8 Pro model telefonunuza format atmak isteyebilirsiniz. Eğer format atmaya karar verdiyseniz bunu yapmanın iki yolu var. Bunlardan birisi menü üzerinden fabrika ayarlarına döndürerek format atmak diğeri ise tuş kombinasyonu kullanarak format atmak.

ZTE Blade V8 Pro Telefona Format Atmadan Önce

ÇOK ÖNEMLİ: Her formattan önce yapmanız gerekenler;

1) Verilerinizi yedekleyin (rehber, galeri, mesaj v.b.).

2) Şarjınız en az %50 civarında olsun

3) Format işlemi sırasında asla müdahale etmeyin.

ZTE Blade V8 Pro Menüden Format Atma

ZTE Blade V8 Pro Fabrika Ayarlarına Döndürme

Menü üzerinden format atmak için öncelikle “Ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > Telefonu sıfırla > Her şeyi sil” yolunu izleyin. Böylece telefonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi yani format işlemi süresince telefona hiçbir şekilde müdahale yapmayın. Aksi taktirde ZTE Blade V8 Pro telefonunuz bir daha açılmayabilir.

ZTE Blade V8 Pro Tuş İle Format Atma (Recovery Mode)

ZTE Blade V8 Pro Donanımdan Format Atma (Kurtarma Modu)

Bu yöntem telefonunuza erişim yapamadığınız yada telefonunuzun açılmaması gibi zamanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin desen kilidinin, mail adresinin ve şifrenin unutulduğu zamanlar gibi.

ZTE Blade V8 Pro Özellikleri ve Fiyatı

1 – Eğer ZTE Blade V8 Pro telefonunuza tuşları kullanarak format atmak istiyorsanız öncelikle telefonunuzu tamamen kapatın.

2 – Telefonunuz kapandıktan sonra “Güç” tuşu ve ses açma tuşunu kullanmanız gerekiyor.

3 – Bu 2 tuşa aynı anda basın ve Boot ekranını gördüğünüzde tuşları bırakın.

4 – ZTE Blade V8 Pro telefonunuzun artık dokunmatik devredışı kalmış oldu. Bu nedenle ekrandaki Recovery yazısı üzerine ses açma tuşu ile gelin ve ses kısma tuşu ile onay verin.

Sponsorlu Bağlantılar

5 – Ekranda Android robotu gördüğünüzde Güç tuşuna basıp bekleyin ve hemen ardından bir kez ses açma tuşuna basıp parmağınız çekin. Böylece format ekranına gelmiş oldunuz.

6 – Karşınıza gelen ilk ekranda bir takım seçenekler göreceksiniz. SEs açma ve kısma tuşları ile bu seçeneklerden “wipe data/factory reset” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşu ile onaylayın.

7 – Sonraki ekranda yine ses açma/kısma tuşları ile “Yes — delete all user data” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın. Böylece format işlemi başlamış oldu. İşlem bitene kadar bekleyin ve sakın müdahale etmeyin.

8 – ZTE Blade V8 Pro cihazınızı artık açabilirsiniz ama bunun için yani telefonu yeniden açmak için ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki “reboot system now” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

ZTE Blade V8 Pro Format Atma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.