ZTE Max XL Format Atma

0
Sponsorlu Bağlantılar

ZTE Max XL Nasıl Format Atılır?

Bazı nedenlerden dolayı ZTE Max XL model telefonunuza format atmak isteyebilirsiniz. Eğer format atmaya karar verdiyseniz bunu yapmanın iki yolu var. Bunlardan birisi menü üzerinden fabrika ayarlarına döndürerek format atmak diğeri ise tuş kombinasyonu kullanarak format atmak.

ZTE Max XL Telefona Format Atmadan Önce

ÇOK ÖNEMLİ: Her formattan önce yapmanız gerekenler;

1) Verilerinizi yedekleyin (rehber, galeri, mesaj v.b.).

2) Şarjınız en az %50 civarında olsun

3) Format işlemi sırasında asla müdahale etmeyin.

ZTE Max XL Menüden Format Atma

ZTE Max XL Fabrika Ayarlarına Döndürme

Menü üzerinden format atmak için öncelikle “Ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > Telefonu sıfırla > Her şeyi sil” yolunu izleyin. Böylece telefonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi yani format işlemi süresince telefona hiçbir şekilde müdahale yapmayın. Aksi taktirde ZTE Max XL telefonunuz bir daha açılmayabilir.

ZTE Max XL Tuş İle Format Atma (Recovery Mode)

ZTE Max XL Donanımdan Format Atma (Kurtarma Modu)

Bu yöntem telefonunuza erişim yapamadığınız yada telefonunuzun açılmaması gibi zamanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin desen kilidinin, mail adresinin ve şifrenin unutulduğu zamanlar gibi.

ZTE Max XL Özellikleri ve Fiyatı

1 – Eğer ZTE Max XL telefonunuza tuşları kullanarak format atmak istiyorsanız öncelikle telefonunuzu tamamen kapatın.

2 – Telefonunuz kapandıktan sonra “Güç” tuşu ve ses açma tuşunu kullanmanız gerekiyor.

3 – Bu 2 tuşa aynı anda basın ve Boot ekranını gördüğünüzde tuşları bırakın.

4 – ZTE Max XL telefonunuzun artık dokunmatik devredışı kalmış oldu. Bu nedenle ekrandaki Recovery yazısı üzerine ses açma tuşu ile gelin ve ses kısma tuşu ile onay verin.

Sponsorlu Bağlantılar

5 – Ekranda Android robotu gördüğünüzde Güç tuşuna basıp bekleyin ve hemen ardından bir kez ses açma tuşuna basıp parmağınız çekin. Böylece format ekranına gelmiş oldunuz.

6 – Karşınıza gelen ilk ekranda bir takım seçenekler göreceksiniz. SEs açma ve kısma tuşları ile bu seçeneklerden “wipe data/factory reset” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşu ile onaylayın.

7 – Sonraki ekranda yine ses açma/kısma tuşları ile “Yes — delete all user data” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın. Böylece format işlemi başlamış oldu. İşlem bitene kadar bekleyin ve sakın müdahale etmeyin.

8 – ZTE Max XL cihazınızı artık açabilirsiniz ama bunun için yani telefonu yeniden açmak için ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki “reboot system now” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

ZTE Max XL Format Atma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.