444’lü Numaralar “Her Yöne” Tarifesi İle Aranacak!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan Sevindirici Haber    

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) geçenlerde bir haber yayınladı. Haberinde şimdiye kadar yüksek ücretler ödenerek aranabilen ve cep telefonu operatörlerince uygulanan her yöne tarifelerine dahil olmayan 444’lü numaraların aranabilmesi ile ilgili bazı yenilikleri anlattı.

444 ile başlayan numaraların arama ücreti normal seviyelere çekildi. Hatta bu numaraların aranması ile ilgili ücretlere bir üst sınır getirdi. Gelen birçok şikayet bu numaralar ile ilgili olarak yapılan aramaların GSM firmalarının sundukları “her yöne” tarifelerine dahil edilmesi kararı alındı. Yani artık bu tür numaraları cep telefonunuzdan tarifenize dahil olacak şekilde arayabileceksiniz.

Ayrıca uygulanan yüksek arama ücretlerine de sonverilecek. Şunu da unutmadan belirtelim Türk Telekom tarafından sunulan her yöne ücretsiz aramalar da bu numaralar aranabilecek ancak 1 Nisan’a kadar beklemek gerekecek. Bir zamanlar 0900’lü hatlarda benzer şekilde yüksek maliyetlere yol açabiliyordu ama sonuçta bu numaralarda gelen şikayetlerle tarihe karışmıştı.

444’lü Numaralar “Her Yöne” Tarifesi İle Aranacak!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.