Akıllı Cep Telefonunuz Çok Mu Yavaş?

2
Sponsorlu Bağlantılar

Yavaş Çalışan Telefonun Derdi Belli Oldu!

Akıllı cep telefonu kullanıyorsanız bir süre sonra aşırı yavaş çalışmaya başlayan cihazınız canınızı sıkmaya başlayacaktır. Aslında cihazda yaşanan bu yavaşlamanın bir çok nedeni olabilir ama akla ilk gelen  cihazın işlemcisi olmakta. Eğer sizde böyle düşünenlerdenseniz karar vermekte acele etmeyin derim. Çünkü yazımızı okuduktan sonra fikriniz mutlaka değişecektir.

Akıllı cep telefonlarında kullanılan NAND bellek birimlerinin yavaşlamalarda asıl suçlu oldukları tespit edildi. Yani cihazınıza daha hızlı çalışabilsin diye taktığınız NAND flash bellekleri yavaşlamalara yol açabiliyor. Bu flash belleklerin özellikle Facebook, Google+ gibi uygulamalarda ve oyunlarda yavaşlamalara neden olduğu açıklandı. Ne yapabiliriz derseniz cevabımız şu;

Uzmanlar iyi bir flash bellek seçmemizi ve depolama yaparken depo alanını doğru kullanmamızı öneriyorlar.

Akıllı Cep Telefonunuz Çok Mu Yavaş?
3.6 (71.76%) 17 oy
Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. Ülkemizde hem uygun hemde performansı yüksek telefon markaları Asus ve Huawei. Sizin akıllı telefonunuzda neler yaptığınızı bilmiyorum ama standart bir akıllı telefon kullanıcısı iseniz ve maddi imkanınız varsa ~1300 TL fiyatlı Asus Laser 3 akıllı telefonu yada ~1600 TL fiyatlı Asus Zenfone 3 akıllı telefonu satın alabilirsiniz. Önerebileceğim bir diğer model ise Huawei P9 Lite. Fiyatı 1200 TL civarında.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.