Android İçin Çevrimdışı Sesli İngilizce Türkçe Sözlük Uygulaması – Çevrimdışı Sözlük (TR/EN)

0
Sponsorlu Bağlantılar

Telefonunuz internete bağlı olmadan da İngilizce kelimeleri ve Türkçe’ye çevirebilecek.Üstelik bu çevirileri yaparken sesli olarak dinlemenizi de sağlayacak.Çevrimdışı çalışan bu uygulama kesinlikle telefonunuzda bulunması gereken uygulamalardan birisi.

Çevrimdışı sözlük adından da anlaşılabileceği üzere herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan, ücretsiz ve tamamen reklamsız olarak kullanabileceğiniz bir Türkçe/İngilizce sözlük uygulamasıdır. İçerisinde yaklaşık 37.000 İngilizce , 67.000 Türkçe kelime ve anlamları bulunmaktadır.İngilizce kelimeleri veya Türkçe kelimelerin İngilizce karşılıklarını kelimelerin üstüne dokunarak telefonunuzun text-to-speech motoru vasıtasıyla sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Otomatik öneri kullanıcıya bırakıldı. Telefonu yavaş olanlar bu özelliği ayarlar menusunden kapatabilir.Herkesin telefonunda iyi işlemci yok. Bazı telefonlarda gayet hızlı çalışıyor fakat bazılarında aramayı çok yavaşlatıyor. Artık önerileri yandaki soru işaretli butona basarak görebilirsiniz. Kelime anlamlarını da eskisi gibi üzerlerine tıklayarak görebilirsiniz. Kelime telafuzlarını da anlamların üstüne tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Arka plan ve yazı renklerini beğenmeyenler istedikleri gibi değişebilirler. Arayüz rengi hakkında çok olumsuz mesaj geliyordu o yüzden seçimi size bırakyorum istediğiniz renkte kullanın.Sözlükte olmayan kelimeleri elle ekleyebilirsiniz. Ayarlar sekmesinde ilgili bölüm var.

Uygulamayı indir: Çevrimdışı Sözlük (TR-EN)

Android İçin Çevrimdışı Sesli İngilizce Türkçe Sözlük Uygulaması – Çevrimdışı Sözlük (TR/EN)
4.5 (90%) 2 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.