Android Market’in Yerine Google Play Geldi!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Market Google Play

Doğrusu başlığa bakıp şaşırmamak elde değil. Çünkü Google şaşırtıcı bir karar aldı. Aldığı karar akıllı telefonlarında Android işletim sistemi kullananları ilgilendiriyor. Artık Android kullananlara uygulama sağlayan Android market yok.

Anlayacağınız Android market kapatıldı. Tabi doğal olarak hemen akla şu soru geliyor “peki bundan sonra Android kullanan telefon sahipleri nasıl uygulama edinecekler “. Cevabı şu Google Android marketin ismini kullanmayacak yeni hizmeti Google Play Store adı altında sunacak. Anlaşılan akıllı cep telefonlarında Android olanlar bundan sonra yine uygulama hizmeti alabilecekler ama sadece Android market ismi değişecek.

Yaşanan bu değişiklikten çoğu android kullanıcısı etkilenmeyecek çünkü Google Android marketle ilgili değişikliği yavaş yavaş gücellemelerle hayata geçirecek. Bu şekilde yeni düzene geçişte büyük problemler yaşanmaması planlanıyor. Doğrusu bir seferde var olan sistemi bu şekilde güncellemek oldukça doğru bir karar. Çünkü bu şekilde çoğu kullanıcı farkında bile olmadan yeni sisteme geçmiş olacak.

Android Market’in Yerine Google Play Geldi!
3.7 (74.29%) 7 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.