Android Mouse ve Klavye – AndroMouse

0
Sponsorlu Bağlantılar

Mouse Klavye Kullanmaya Son

Android telefonunuz varsa, AndroMouse ile bilgisayarınıza kablosuz olarak bağlanıp dosya yönetebilir, telefonunuzu kablosuz mouse ve klavye gibi kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza bluetooth veya kablosuz olarak bağlanmanız yeterli. AndroMouse uygulaması sayesinde telefonunuzla tıklama, çift tıklama, kaydırıp sürükleme, sağ tıklama ve scroll gibi mouse ile yapabileceğiniz herşeyi yapabilirsiniz. Ayrıca “speak-to-type” özelliği ile sesli olarak da bilgisayarınıza yazı yazabilir, internette sesli arama yapabilir ve hatta maillerinizi sesli yazabilirsiniz.

AndroMouse Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın bilgisayarınızda çalışması için AndroMouse Server ihtiyacınız var. Eğer AndroMouse Server bilgisayarınızı açtığınızda otomatik olarak çalışmıyorsa aşağıdaki işlemleri yapmalısınız;

Windows İşletim Sistemi için; Server dosyasını başlangıç (startup) dosyalarına kopyalayın.

Mac İşletim Sistemi İçin; Sistem Seçenekleri (system preferences) / Ürün Girişi (login items) / Ekel (add).

Öncelikle Android akıllı telefonunuza AndroMouse uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Ardından bilgisayarınıza AndroMouse Desktop uygulamasını indirmelisiniz. Wi-Fi ile bilgisayarınıza bağlanmak istiyorsanız aynı modeme bağlandığınızdan emin olun. Bilgisayarınıza indirdiğiniz AndroMouse Desktop uygulamasını açın. Karşınıza çıkan IP adresini telefondaki uygulamada kullanacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bluetooth veya Kablosuz Bağlantı ile Bilgisayarınız Elinizde

Telefonunuzdan da AndroMouse uygulamasını açıp Wi-Fi’yi seçin. Kontrol etmek istediğiniz bilgisayarınızın IP adresini telefona yazıp “Connect”e tıklayın. Bağlantınız başarılı olduysa karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır ve artık bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Eğer AndroMouse Desktop uygulaması bilgisayarınızda çalışmadıysa bilgisayarınıza Java yüklemeniz gerekebilir.

AndroMouse Video

Android Mouse ve Klavye indir

Ayrıntılı Bilgi ve Alternatif indirme linki

Android Mouse ve Klavye – AndroMouse
3.5 (70%) 2 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.