Android Telefonu WiFi Modeme Dönüştürme (Resimli Anlatım)

1
Sponsorlu Bağlantılar

Android telefonunuzu Wifi modem cihazına dönüştürerek başkalarının da sizin internetinizi kullanmasını ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise yazının devamını okuyun.

Cep telefonunuzdaki 3G interneti yani operatörünüzün sağlamış olduğu internet paketini başkalarının kullanması için aktif edebilirsiniz.Yani başka cihazlara kendi telefonunuzu modem gibi gösterebilirsiniz.Bunu nasıl yapacağınızı şimdi resimli bir şekilde anlatacağım;

Samsung Galaxy S Android 2.3.3 Gingerbread sürümü ile bunları yaptım sizin cihazınızda ayarlar bazı farklılıklar gösterebilir.

Adım 1

Telefonunuzun Menü tuşuna basınız. Ayarlar>Kablosuz ve ağ>Mobil ağlar>Paket veri kullan diyerek 3G internet paketinizi aktif edin.

Adım 2

Ayarlar>Kablosuz ve ağ>Bağlanıyor bölümüne gelin ve oradan Mobil AP seçeneğini aktif edin.Resimdeki gibi.

Aktif ettiğiniz anda bildirim çubuğunda “Doğrudan bağlantı veya ortak erişim” uyarısını göreceksiniz.Şimdi sıra bu ayarı yapılandırmaya geldi.

Adım 3

Bildirim çubuğunda “Doğrudan bağlantı veya ortak erişim” uyarısına tıklayarak yapılandırma sayfasına gidebilirsiniz.Yada Ayarlar>Kablosuz ve ağ>Bağlanıyor bölümüne gelerek Mobil AP ayarları seçeneğine tıklayarak ayarları yapabilirsiniz.Mobil AP ayarlarına tıkladığınız vakit karşınıza yeni pencere daha gelecektir.Burada Mobil AP’yi yapılandır seçeneğini göreceksiniz.Bu seneğe tıkladığınız vakit SSID ağı adınızı AndroidAP olarak göreceksiniz.İsterseniz bunu değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hemen altında ise Güvenlik seçeneğini göreceksiniz.Burada güvenlik seçeneği default olarak “Aç” olarak ayarlıdır.İSterseniz WPA2 PSK seçeneğini seçerek wifi ağınıza şifre de atayabilirsiniz.Daha sonra kaydet diyerek yapılandırmayı sonlandırabilirsiniz.

Artık Android telefonunuzu Wifi modem olarak arkadaşlarınızın kullanmasına açmış oldunuz.Kapatmak için ise Ayarlar>Kablosuz ve ağ>Bağlanıyor bölümüne gelin ve oradan Mobil AP seçeneğinin yanındaki tiki kaldırın ve pasif edin.Bu kadar basit.

Android Telefonu WiFi Modeme Dönüştürme (Resimli Anlatım)
4 (80%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

1 YORUM

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.