Android Telefonun Dili İngilizce’den Türkçe’ye Nasıl Çevrilir? (Resimli Anlatım)

41
Sponsorlu Bağlantılar

Telefonumun Dili Türkçe Değil

Android telefon kullanıcılarının başına bazı durumlarda gelebilecek bir sorunu nasıl halledeceğinizden bahsetmek istiyorum. Bazı durumlarda cep telefonunuzun dil ayarı değişebilir. Bazen yanlışlıkla bazende bir uygulama telefonunuzun dilini Türkçe’den İngilizce’ye yada bir başka dile çevirebilir. Bu gibi durumlarda telefonun dilini tekrar nasıl Türkçe yapacağınızı resimli bir şekilde anlatacağım. Özellikle yeni başlayanlar için faydalı olacağını düşünüyorum.

İngilizce Telefonu Türkçe Yapma

Şimdi telefonunuzun dilinin İngilizce olduğunu düşünerek anlatıyorum;

1 – Telefonun menü tuşuna basın ve ve ardından resimde de göreceğiniz üzere “Settings (Ayarlar)” seçeneğine gidin.

2 – Daha sonra Settings (Ayarlar) penceresinde aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere “Locale and text (Yerel ayar ve metin)” seçeneğine dokunun.

3 – Açılan pencerede en üstte bulunan “Select locale (Bölge seçin)” seçeneğine tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

4 – Açılan diller listesinde “Türkçe” seçeneğini bulun ve işaretleyin. Artık telefonunuzun dili Türkçe olmuştur.

Farklı telefon ve modellerde ufak tefek farklılıklar olabilir.Ben bunu Galaxy S telefon ve Android 2.3.3 sürümü ile gerçekleştirdim.

NOT: BU YÖNTEM HEMEN HEMEN BÜTÜN ANDROİD TELEFONLARDA AYNIDIR. ÖNEMLİ OLAN SETTİNGS BÖLÜMÜNE GİRİP LANGUAGE YAZISINI BULMANIZ.

Android Telefonun Dili İngilizce’den Türkçe’ye Nasıl Çevrilir? (Resimli Anlatım)
4 (80.08%) 260 oy
Sponsorlu Bağlantılar

41 Yorum

 1. Ben burada bizimle laungauge turkeuy ingilizce dönüştürmek için nasıl böyle büyük bir bilgi paylaşımı için teşekkür etmek istiyorum. Ben Navita Tercüman ücretsiz ve bir çok özellik verir en iyi android tercüme uygulama olduğunu söylemek gerekir.

 2. Benim telefonum galaxy s6 edge türkce seçeneği menü de yok nasıl ekleyebilir yada çevirebilirim

 3. Anladığım kadarıyla yurtdışından getirmiş olmalısınız telefonunuzu. Eğer menülerde Türkçe dil desteği yoksa telefonunuzu bir Samsung Servis Merkezine götürmenizi tavsiye ederim. Bazı kullanıcılar telefonunda Türkçe dil olmadığı için root yapmışlar ama ben tavsiye etmiyorum. En azından 1-2 yıla kadar.

 4. Merhaba;

  Normal şartlarda telefon Türkçe kullanılabiliyor. Siz telefonunuzu yurt dışından mı satın aldınız?

 5. öyle bir seçenek yoksa yapacak bişey yok. ama istersen bi araştır, belki root yaptıktan sonra Türkçe dil seçeneği ekleme vardır. Bu durumdan emin değilim. o yüzden araştır diyorum. ama şunu unutma, root yapmak demek telefonundaki herşeyin silinmesi demek. o yüzde root yapmaya karar verirsen telefonunun herşeyini (rehber, galeri, sms, notlar v.b.) yedekle.

 6. Htc one7 fransadan geldi ve içinde türkçe dil şeçenegi yok nasıl türkçeye çevrilir yardımcı olursanız sevinirim.

 7. Türkçe dil paketi ekleme uygulamaları olarak önerebileceğim Yerel ayarı Dili uygulaması ve MoreLocale 2 uygulaması. Bunları Google Play’de arayıp bul ve telefonuna yükle. Çözüm olmazsa yine buradan haberleşelim.

 8. eğer Türkçe yoksa bununla ilgili Google Play’de uygulamalar var. Onları dene.

 9. Eğer Türkçe dil seçeneği yoksa yapabileceğiniz bir şey yok. Ama Google Play’de Türkçe yapma uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.