Android’de Bildirimlerin ve Aramaların Sesli Okunması

1
Sponsorlu Bağlantılar

Metinden Sese Ayarları

Android kullanıcılarının bir çoğu ya yanlışlıkla yada telefonu aldıklarında bu sorunla karşılaşabiliyor.Telefonunuza gelen bildirimlerin ve aramaların sesli bir şekilde okunduğunu görüyorsanız demekki telefonunuzun metinden sese özelliği aktif edilmiştir.

Peki bu özelliği nasıl kapatacaksınız? Metinden sese özelliği Türkçe olmadığı için oldukça rahatsız edici ve sinir bozucu oluyor.Android 2.3.3 sürümünde Türkçe değil belki daha üst sürümlerde Türkçe destek verilmiştir.Bu yüzden yanlışlıkla bu özelliği aktif edenler nasıl kapatacağını bilemiyor.Şimdi bu özelliği nasıl kapatacağınızı anlatayım.

İlk önce telefonunuzdan Ayarlar’a girin.Oradan da “Ses girişi ve çıkışı” ayarlarına girin.Bazı telefonlar farklı ve benzer bir isimde yer alabiliyor.Buradan “Ses çıkışı” ayarlarında yer alan “Metinden-Sese ayarları” seçneğine girin.Açılan seçeneklerde “Sürüş modu” seçeneği bulunuyor.Bu seçeneğin karşısındaki tiki kaldırdığınız vakit bu özelliiği kapatmış olacaksınız.

Hepsi bu kadar….

Android’de Bildirimlerin ve Aramaların Sesli Okunması
3.3 (65.26%) 19 oy
Sponsorlu Bağlantılar

1 YORUM

  1. Arkadaşlar ben çok araştırdım bulamadım. En sonunda aklıma okuyanoygulamayı devre dışı bırakmak geldi. Eğer kendinizin bulabileciğenize güveniyorsanız önbelleğe alınan uygulamalardan bulup devre dışı bırakabilirsiniz. Ama yok bulamam diyosanız erişebilirliklerden hangi bulup o programı devre dışı bırakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.