Casper Via M1 Format Atma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Casper Via M1 Nasıl Format Atılır?

Bazı nedenlerden dolayı Casper Via M1 model telefonunuza format atmak isteyebilirsiniz. Eğer format atmaya karar verdiyseniz bunu yapmanın iki yolu var. Bunlardan birisi menü üzerinden fabrika ayarlarına döndürerek format atmak diğeri ise tuş kombinasyonu kullanarak format atmak.

Casper Via M1 Telefona Format Atmadan Önce

ÇOK ÖNEMLİ: Her formattan önce yapmanız gerekenler;

1) Verilerinizi yedekleyin (rehber, galeri, mesaj v.b.).

2) Şarjınız en az %25 – %30 civarında olsun

3) Format işlemi sırasında asla müdahale etmeyin.

Casper Via M1 Menüden Format Atma

Casper Via M1 Fabrika Ayarlarına Döndürme

Menü üzerinden format atmak için öncelikle “Ayarlar > Kişisel > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > Cihazı sıfırla > Tümünü sil” yolunu izleyin. Böylece telefonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi yani format işlemi süresince telefona hiçbir şekilde müdahale yapmayın. Aksi taktirde Casper Via M1 telefonunuz bir daha açılmayabilir.

Casper Via M1 Tuş İle Format Atma (Recovery Mode)

Casper Via M1 Donanımdan Format Atma (Kurtarma Modu)

ÇOK ÇOK ÖNEMLİ!!!!! DONANIMDAN (TUŞLARI KULLANARAK) FORMAT ATTIKTAN SONRA KURULUM YAPARKEN EN SON KURULU OLAN GMAİL HESAP BİLGİLERİNİ İSTEMEKTEDİR. BAZEN BU BİLGİLERİ DOĞRU BİLE GİRSENİZ KABUL ETMİYOR VE TELEFONU TEKNİK SERVİSE GÖNDERMEK ZORUNDA KALIYORSUNUZ. BU NEDENLE YA TELEFONDA KURULU OLAN GMAİL HESABINI KALDIRDIKTAN SONRA FORMAT ATIN YADA BU YÖNTEM İLE FORMAT ATMAYIN.

Bu yöntem telefonuza erişim yapamadığınız yada telefonunuzun açılmaması gibi zamanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin desen kilidinin, mail adresinin ve şifrenin unutulduğu zamanlar gibi.

1 – Eğer Casper Via M1 telefonunuza tuşları kullanarak format atmak istiyorsanız öncelikle telefonunuzu tamamen kapatın.

2 – Telefonunuz kapandıktan sonra “Güç” tuşu ve ses açma tuşunu kullanmanız gerekiyor.

3 – Bu 2 tuşa aynı anda basın ve ekranda marka ve model yazılarını gördüğünüzde tuşları bırakın. Karşınıza kırmızı ünlem işaretli bir Android robot ekranı çıkacaktır. Bu ekranda güç tuşuna bir defa basın bırakın.

4 – Casper Via M1 telefonunuzun artık dokunmatik devredışı kaldığı için menüler arasında gezmek için ses kısma tuşunu onay için ise ses açma tuşunu kullanacaksınız. Eğer yanlışlıkla onay için güç tuşuna basarsanız eski ekrana dönmek için tekrar güç tuşuna basın.

Sponsorlu Bağlantılar

5 – Karşınıza gelen ilk ekranda bir takım seçenekler göreceksiniz. Bu seçenekler arasından “wipe data/factory reset” seçeneği üzerine gelin ve ses açma tuşu ile onaylayın.

6 – Sonraki ekranda “Yes — delete all user data” seçeneğine gelin ve ses açma tuşuna basın.

7 – Artık Casper Via M1 cihazınızda format işlemi başlamış oldu. İşlem bittikten sonra bazı hataların önüne geçmek amacıyla ekrandaki seçeneklerden “wipe cache partition” seçeneği üzerine gelin ve ses açma tuşuna basın. Bu işlemden sonra telefona format atılmış oldu.

8 – Casper Via M1 cihazınızı artık açabilirsiniz ama bunun için yani telefonu yeniden açmak için ekrandaki “reboot system now” seçeneğine gelin ve ses açma tuşuna basın.

Casper Via M1 Format Atma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.