Cep Telefonu Şarjı Neden Biter?

2
Sponsorlu Bağlantılar

Şarjınız Çabuk Mu Bitiyor?

Cep telefonu kulllanıcılarının en büyük problemi ve derdi kesinlikle cep telefonunun çabuk pil bitirmesidir.Mobil üreticilerinin de daha bu duruma çare bulamayışı da durumu daha da can sıkıcı hale getiriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Size bitmeyen pil bulundu haberini vermeyi çok isterdik ama malesef böyle bir şey henüz gerçekleşmedi.Bu durum ile yaşayacak olmamız kaçınılmaz olduğu için sizlere cep telefonunun pilinin neden bittiğini anlatacağız.Artık önlem almak da size kalıyor.

İşte size cep telefonunun şarjını tüketen durumlar;

Pili Bitiren Durumlar

1.İlk olarak ekran parlaklığına göz atın.Ekranınızın parlaklığı sonuna kadar ise şarjınızın çabuk bitme nedenlerinden birisi budur.Ekran parlaklığını düşürerek pil süresini uzatabilirsiniz.Ayrıca ekranın kapanma süresini de kısaltarak pil süresini artırabilirsiniz.

2.Telefonunuzun WiFi bağlantısı sürekli açık ise şarjınız bir taraftan boşalıyor demektir.Kullanmadığınız zamanlarda WiFi’yi kapatmalısınız.Ayrıca Bluetooth’da sürekli açık kalmamalı.Çünkü WiFi gibi pil ömründen yemektedir.

3.Pil ömrünü önemli bir şekilde etkileyen durumlardan birisi de GPRS ve konum istekleridir.Eğer sizde GPS, Foursquare’de check-in yapmak veya sosyal ağlarda konumunuzu ekleme gibi işlerde GPRS’i yoğun bir şekilde kullanıyorsanız buna biraz ara vermelisiniz.

4.Pil düşmanı diğer bir uygulama ise 3G’dir.Eğer 3G ile işiniz yoksa kesinlikle kapatın.Çünkü pil ömrünü tüketen uygulamaların başında 3G gelmektedir.

5.Telefonunuzun arka planında çalışan uygulamalar şarjınızı gizliden gizliye tüketmektedir.Bu uygulamaları kullanmıyorsanız tamamen sonlandırınız.

6.Son olarak titreşimleri de telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.Çünkü titreşim ekstradan pil tüketmektedir.Bununla birlikte gereksiz bildirimleri de kapatabilirsiniz.

Cep Telefonu Şarjı Neden Biter?
4.21 (84.1%) 39 oy
Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.