Cep Telefonu Şarjı Neden Biter?

2
Sponsorlu Bağlantılar

Şarjınız Çabuk Mu Bitiyor?

Cep telefonu kullanıcılarının en büyük problemi ve derdi kesinlikle cep telefonunun çabuk pil bitirmesidir. Mobil üreticilerinin de daha bu duruma çare bulamayışı da durumu daha da can sıkıcı hale getiriyor. Size bitmeyen pil bulundu haberini vermeyi çok isterdik ama maalesef böyle bir şey henüz gerçekleşmedi. Bu durum ile yaşayacak olmamız kaçınılmaz olduğu için sizlere cep telefonunun pilinin neden bittiğini anlatacağız. Artık önlem almak da size kalıyor.

İşte size cep telefonunun şarjını tüketen durumlar;

Pili Bitiren Durumlar

Ekran

Öncelikle ekran parlaklığını kontrol edin. Ekranın son parlaklıkta kullanmak şarjı çabuk bitirir. En iyisi ekran parlaklığını otomatik yapmaktır. Diğer bir ekran ayarı ise ekranın kapanma süresidir. Bunu da en fazla 5 saniye ya da 10 saniye yapın.

Wi-Fi, Mobil Veri, Bluetooth ve GPS

Sponsorlu Bağlantılar

Telefonunuzun şarjını bitiren hatta pil düşmanı olan etkenlerden birisi de internet. Gerek Wi-Fi olsun gerekse mobil veri yani telefon interneti olsun ihtiyacınız olmadığında kapatmanız çok önemli. Diğer yandan Bluetooth ve GPS yani konum özelliklerini ihtiyacınız olduğunda açın. Diğer zamanlarda kapatın.

Arka Planda Çalışan Uygulamalar

Telefonun şarjını bitiren en önemli etkenlerden birisi de arka planda çalışan uygulamalar. Siz telefonunuzdaki bütün oyun ve uygulamaları ne kadar da kapatsanız aslında bir çoğu çalışmaya devam eder. Bunları kapatmanın en iyi yolu da ekstra bir uygulama kullanmak. Örnek vermek gerekirse Greenify, CM Security uygulamaları. Benzer uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Titreşim

Telefonunuza her dokunduğunuzda telefonunuz titriyorsa bu özelliğini mutlaka kapatın. Titreşim telefonun pil ömrünü ciddi oranda azaltır.

Cep Telefonu Şarjı Neden Biter?
4.2 (84.1%) 39 oy
Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.